31

07.2019

10:25

FOTOD: Kalju pidi koduplatsil tunnistama Celticu 2:0 paremust

Nõmme Kalju võõrustas eile Meistrite liiga 2. eelringi korduskohtumises Glasgow Celticut, tunnistades 4014 pealtvaataja ees külaliste 2:0 paremust.

Avamängu 5:0 võitnud Šotimaa tippklubi esimene tabamus sündis 10. minutil, kui värava ees saatis palli õnnetult oma võrku Aleksandr Kulinitš. Kuigi järgneva kohtumise jooksul jagus võimalusi mõlemale poolele, sündis järgmine värav alles 90+3. minutil, kui nahkkera lennutas Pavel Londaku selja taha Celticu vahetusmees Marian Šved.

2:0 seisul ka matš lõppes ja seeläbi kindlustasid külalised edasipääsu Meistrite liiga 3. eelringi, kus neid ootab ees Rumeenia tippklubi CFR Cluj. Valitseva Eesti meistri Kalju jaoks jätkub teekond Euroopa liiga 3. eelringis, kus Roman Kozhukhovskyi juhendatavatel tuleb vastamisi astuda mullu Euroopa liiga alagrupiturniirile murdnud Luksemburgi meeskonna F91 Dudelange'iga. Dudelange oli Euroopa liiga 2. eelringis koondskooriga 3:2 üle Makedoonia meistrist KF Shkendijast, kelle oli varasemalt Meistrite liiga 1. eelringis konkurentsist lülitanud just Kalju.