04

06.2011

21:21

Heiko Tamm röövis Levadialt võidupunktid

Tallinna Levadia viik Tartu Tammekaga langetas Maarjamäe meeskonna liigatabelis Florast viie punkti kaugusele.

Mängu alguses juhtima asunud, kuid teisel poolajal kaotusseisu jäänud Tartu jaoks päästis punkti Heiko Tamm, kes tulistas esimesel lisaminutil 20 meetrilt lati põrkest Roman Smiško värava ristnurka karistuslöögi.

Tamm sai võimaluse aga tänu sellele, et mõni hetk varem eemaldas kohtunik Levadia kaitsetala Andrei Kalimullini, kes duellis läbijooksul olnud Martin Haljakuga sundis viimase kukkuma ning lõi tartlast.

“Olen rahul, et täna punkti välja võitlesime. Tänast mängu arvestades oli see punkt kindlasti teenitud,” lausus Tammeka peatreener Marko Kristal.

Kui viimased kaks Meistriliiga kohtumist FC Kuressaarele ja JK Sillamäe Kalevile 1:4 kaotanud Tammeka lootsil oli tõepoolest põhjust rahuoluks, siis Levadia juhendaja Aleksandr Puštov ei saanud oma hoolealustega kindlasti rahule jääda. Vahe liider Floraga on nüüd viis punkti.

“Mängija individuaalne eksimus röövis meilt täna punktid,” sõnas Puštov. “Kalimullin ei pidanud vastu ja võttis punase, mis jättis meid vähemusse ja andis vastasele võimaluse, mille nad ka ära kasutasid. Tekitasime endale ise probleeme ja ärkasime alles pärast kaotusseisu jäämist.”

Tammeka nõelas 6. minutil, kui karistuslöögi järgses olukorras jäi värava ees vabaks Siim Roops ja esimest korda võrku sahistas. Loiult alustanud Levadia seejärel ärkas ja vastas 12. minutil, kui Povilas Šarunas lõi peaga sisse nurgalöögist tulnud palli.

Edasi oli häid võimalusi nii Konstantin Nahkil kui Nikita Koljajevil, ent kumbki eduseisu kasvatada ei suutnud. Tammeka kujutas ohtu peamiselt vasturünnakutest, ent Smiškod esimesel poolajal eriti proovile ei pandud.

Ka teist poolaega alustas Levadia uniselt, kuid võitis siis initsiatiivi, mis Tammeka puurilukk Mait Toomile ja tervele meeskonnale tõsist tööpäeva tähendas. Vitali Leitanile riputati pall kaitse taha, kuid üks-üks-olukorra klaaris Toom väljajooksuga. Järgmist sarnast võimalust kogenud ründaja luhta ei lasknud ning ennetas Toomi kerge ületõstega.

Edasi kulges mäng Levadia taktikepi all, ent kolmandat tabamust, mis oleks füüsiliselt tegutsenud Tammeka vaimule kindlasti valusa löögi andnud, ei järgnenud. Küll päästis tartlased Toom, küll õnn. Viimasel kümnel minutil kandus kontroll aga külalistele. Kristal tõi ründe toetamiseks kaitsja Kaspar Kaldoja asemel sisse Alar Alve, Artur Pikk tulistas ohtlikult 18 meetrilt, kuid Kalimullini punane andis võimaluse Tammekale.

“Olin Kalimullini ja Haljaku olukorrast eemal ning ei näinud, kas oli tegu eemaldamist väärt veaga või mitte, kuid on hea meel, et sain oma võimaluse ära kasutada,” rääkis Tamm.

Meistriliiga jätkub 11. juunil 14. vooru mängudega, kus Levadia sõidab telemänguks teisele poole linna külla Nõmme Kaljule. Võrdsete punktide juures FC Viljandi selja taha seitsmendaks kukkunud Tammeka sõidab külla Narva Transile.

4. juunil kell 17:00 Maarjamäe kompleksi muruväljak (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - TARTU JK TAMMEKA  2:2 (1:1)