09

09.2024

12:03

Hiiumaa teenis maavõistlustel kolmeväravalise võidu Saaremaa üle

Laupäeval, 7. septembril toimus Kärdla linnastaadionil Eesti maavõistluste kohtumine Hiiumaa ja Saaremaa vahel, kus kodumeeskond teenis vastase üle 5:2 võidu.

Hiiumaa asus kohtumist Jonatan Saarnaki tabamusest juhtima juba 3. minutil ning vaheajaks suudeti edu kasvatada kolmele väravale. Kohtumise 63. minutiks oli võõrustajameeskond sahistanud vastase väravavõrku viiel vastuseta korral. Neli minutit hiljem võttis hiidlane vastasmängija karistusalas reeglitevastaselt maha, teenis teise kollase kaardi ning saarlastele oli kasutada penaltilöök. Selle realiseeris kindlalt Sander Laht. Kohtumise viimase tabamuse vormistas Mattias Opp.

HIIUMAA – SAAREMAA 5:2 (3:0)

Väravad: 3. Jonatan Saarnak, 39., 58. Andre Frolov, 45+3. Hargoi Liiving, 63. Timo Vares – 69. Sander Laht (pen), 77. Mattias Opp
Hoiatused: 13. Holger Sepma, 25., 67. Rico Piil, 61. Algis Kelder, 79. Indrek Nõulik – 23. Joosep Lonks, 87. Marcus Puust

HIIUMAA: Rudolf Aun, Algis Kelder, Silvester Ilumets, Rico Piil, Hargo Liiving, Andre Frolov, Jonatan Saarnak, Indrek Nõulik, Holger Sepma, Jaagup Esta, Martin Valkiainen, Sander Laur, Guido Kutser, Timo Vares, Andreas Elštein, Jaanus Sõmer, Karl Johan Kastein, Georg Linkov, Kasper Elissaar, Mihkel Naukas ja Oliver Piil. Treener Mario Degtjov.

SAAREMAA: Markus Kubjas, Sander Sirel, Joosep Lonks, Rasmus Saar, Rando Tarkmeel, Sander Laht, Andero Kivi, Marcus Puust, Mattias Opp, Harold Robin Kallas, Indrek Mäeots, Reivo Vinter, Rasmus Tristan Vahenurm, Tristan Tasa ja Karl Vapper. Juhendaja Aivar Pohlak.

Samal päeval võtsid sõpruskohtumises omavahel mõõtu ka Hiiumaa ja Saaremaa naised, kus külalisnaiskond teenis suureskoorilise 11:1 võidu.

HIIUMAA – SAAREMAA 1:11 (0:5)

Väravad: 70. Jana Tugo – 23. Pilleriin Pohlak (pen), 34., 36. Liisi Emma Leidas, 38. (pen), 82., 90. Camilla Kaarima, 43. Kateriin Kuusk (pen), 59. Kersti Riil (ov), 61. Heidi Melis (ov), 68. Liis Jaaku, 81. Kätliin Eva Leidas
Hoiatused: 20. Kersti Riil, 37. Kättriin Remmelg

HIIUMAA: Kersti Riil, Cristina Kivistik, Heidi Melis, Jaanika Küttim, Jana Tugo, Kadri-Liis Paul, Kristina Ivaškiva, Kättriin Remmelg, Lisete Tammeveski, Johanna Viilukas, Elisabeth Elstrin, Marika Koppel, Laura Liisa Üksik, Meliisia Samuel ja Simoona Samuel.

SAAREMAA: Kärt Mere, Liis Jaaku, Annemari Pruul, Kateriin Kuusk, Lisanna Valdmet, Pilleriin Pohlak, Eva Kätliin Leidas, Anne-Mai Alas, Kätrin Kuuder, Melissa Rei, Karolin Kuuder, Anna Hamburg, Heddi Paiste, Emma Liisi Leidas, Camilla Kaarima ja Meele Kelder. Treener Reivo Vinter.

Traditsioonilisi Eesti maavõistluseid korraldab Eesti Jalgpalli Liit alates 2012. aastast. Turniiri süsteem näeb ette, et 15 maakonna ja pealinn Tallinna esindused kohtuvad omavahel kahel korral ning seni on peetud üheksa vooru. Kõikide kohtumiste toimumisaegade ja tulemustega saab lähemalt tutvuda jalgpalliliidu kodulehelt.

Pildil Aivar Pohlak ja Andre Frolov. Foto: Alver Kivi