15

06.2020

17:08

II liigas on mõlemas piirkonnas kaks kaotuseta meeskonda

II liigas on mõlemas piirkonnas meeskonnad väljakul käinud enamjaolt viiel või neljal korral. Nii põhi/ida kui ka lääne/lõuna tsoonis on jätkuvalt kaks kaotuseta meeskonda.

Lääne/lõuna tsoonis on tabeli tipus Harju JK Laagri, kes on nelja võidu kõrvale kogunud vaid ühe viigi. Nädala keskel suudeti Oru Põhikooli staadionil põnevusmatšis 4:2 alistada FC Kose. Kose võitis avapoolaja 1:0, kui kaheksandal minutil hoolitses mängu avavärava eest Kaspar Ait. Teise poolaja alguses Andre Järva viigistas ning 67. minutil viis Ken-Glaid Nool külalised juhtima. Ait viigistas mänguseisu 88. minutil, kuid minuti hiljem oli Harju JK Laagri taas ühe väravaga peal, kui täpne oli Aiden Madisson. Lõppskoor 2:4 vormistati neljandal lisaminutil FC Kose omaväravast.

Nädalavahetusel sai Harju JK Laagri kirja järjekordse 4:2 võidu, kui nende numbritega mängiti üle FC Kuressaare duubelmeeskond. Kaks väravat lõid nii Järva kui ka Nool, külaliste poolt vastas samaga Maarek Suursaar. Väravalööjate edetabeli tipus on samad mehed, sest Suursaar on liiga parimana löönud kaheksa väravat, Järval ja Noolel on kirjas vastavalt seitse ja kuus väravat. Kuressaare jaoks oli tegu esimese kaotusega nelja võidu kõrvale, mis tähendab, et tabelis lahutab neid Harju JK Laagrist üks punkt.

Kuus väravat on tänavu löönud ka Sander Rõivassepp, kes sai viimati kirja kübaratriki Paide Linnameeskond III 3:0 võidumängus võõrsil Viimsi JK II vastu. Paide on üks tsooni kahest kaotuseta meeskonnast, kel on neljast mängust koos kümme punkti.

Paide ees hoiab kolmandat kohta Raasiku FC Joker, kes on viies mängust suutnud noppida 12 punkti. Viimati mängiti 1:0 üle Tallinna JK Piraaja, kui kohtumise võiduvärava lõi 83. minutil Marko Nahkor.

Viienda meeskonnana on lääne/lõuna piirkonnas kahekohalise arvu punkte kirjas saanud Raplamaa JK, kellel on ühe kaotuse ja ühe viigi kõrval ette näidata kolm võitu. Eile alistati koduväljakul hoolimata 0:0 seisul eksitud penaltist 4:2 Tallinna FC Flora U19 meeskond.

Teistes nädalavahetusel peetud kohtumistes alistas Viimsi võõrsil 0:1 kaotusseisust Põhja-Sakala 3:1, Saue JK mängis võõrsil Pärnu JK Poseidoni Janar Pajo kübaratriki ja Joosep Juha kahe tabamuse toel üle lausa 6:1 ning Pärnu JK Vaprus II võitis kodus Trevor Reimetsa väravast 1:0 Viljandi JK Tuleviku U21 meeskonda.

Kogu tabeliseisu ja mängude tulemuste lääne/lõuna piirkonnas saab tutvuda SIIN.

Põhi/ida tsoonis pole seni kaotusevalu tundnud FC Tallinn ega Tallinna JK Legion II. FC Tallinn on tabeli tipus 13 punktiga (5-st mängust), maksimaalsed 12 punkti neljast mängust kogunud Legion II on teisel kohal. Oma senise ainsad punktid jättis FC Tallinn noppimata eile, kui võõrsil tehti 1:1 viik Maardu Linnameeskonna duubliga. Daniil Lebedevi 52. minutil penaltile vastas 79. minutil FC Tallinna mängija Artjom Ostrovski, kelle jaoks oli tegu liigahooaja kuuenda tabamusega. Sama palju on väravaid kirjas vaid Tartu FC Heliose mängijal Tarvi Suvil. Legion duubel alistas viimati Jõgeva SK Noorus-96 meeskonna 5:1, kui kaks väravat lõid nii Nikita Ivanov kui ka Aleksandr Nikolajev.

Nädalavahetusel sai võidurõõmu tunda teine Jõgeva meeskond kui Wolves mängis võõral väljakul Lasnamäe FC Ajaxi üle 5:2. Kahe tabamusega paistsid silma Stenver Kleimann-Leimann ja Denis Serikov, ühe lisas Eduard Kovbasnjuk. Wolves on üheksa punktiga tabelis kolmas.

JK Narva Trans U21 tuli kodus välja 0:1 kaotusseisust, kui Arseni Kovaltšuki tabamused 67. ja 90. minutil jätsid tänu 2:1 võidule kolm punkti Narva. Narvalt on sarnaselt Wolvesiga koos üheksa punkti, kui edestatakse Noorus-96 võistkonda ühe punktiga.

Sillamäel toimunud kohtumises lõi ainsa värava Timo Erkki Huttunen, kui Põhja-Tallinna JK Volta alistas 1:0 JK Sillamäe Kalevi.

Põhi/ida tsooni tabeliseisu ja protokollid leiab SIIT.