19

05.2021

23:43

JÄRELVAADATAV | Kalju lõi võõrsil Vapruse puuri täis

Nõmme Kalju jätkab Premium liigas hea hooga, kui Pärnu Rannastaadionil mängiti kohalik JK Vaprus üle lausa 7:1.

Kalju lõi juba avapoolajal vastase võrku viis vastuseta palli. Kaspar Paur viis kuuendal minutil meeskonna juhtima ja minut hiljem lõi omavärava Magnus Villota. Mõlemad ründajad, Aleksandr Volkov ja Alex Matthias Tamm, viisid oma tabamustega Kalju juba nelja väravaga ette ja avapoolajal lisaminutitel realiseeris penalti Igor Subbotin.

Kalju jätkas teisel poolajal sealt, kus esimene pooleli jäi ning juba 48. minutiks oli löödud järjekordsed kaks väravat, kui täpsed olid Deniss Tjapkin ja Volkov.

Vaprus lõi oma auvärava 69. minutil, kui Enrico Veensalu tsenderdusena mõeldud sooritus maandus Marko Meeritsa väravast.

Kalju tõusis võiduga tabelis neljandale kohale, kui 12 mänguga on meeskonnal kirjas 19 punkti. Pärnu Vaprus jätkab tabelis nelja punktiga (9 mängu) viimasel kohal.

Enne mängu:

Vaprus on kaheksast mängust teenitud nelja punkti tabelis viimane, kuid ainuke võit pärineb just Kalju vastu, kes 18. aprillil Sportland Arenal 1:0. Ainsa värava lõi 69. minutil Virgo Vallik.

Kalju tõuseks võidu korral (vähemalt ajutiselt) kolmandaks. Kaljul on 11 kohtumisega kirjas 16 punkti, kuid 12 korral platsil käinud TJK Legionil ja Narva Transil on üks punkt enam. 17 punkti on teeninud ka FC Flora (7 mängust), kes kohtub täna A. Le Coq Arenal FCI Levadiaga.