28

06.2024

11:09

Järelvaadatav | Paide sai Kuressaares taas võidulainele

Paide Linnameeskond alistas A. Le Coq Premium liiga 17. vooru kohtumises FC Kuressaare 2:0 tulemusega.

Mängu esimene ohtlik võimallus tekkis külalistel, kui Robi Saarma 12. minuti üritus nõudis Kaur Kivilalt korralikku tõrjet. Kaks minutit hiljem leidis Karl Mööl läbisööduga värava eest Thomas Agyepongi, kuid tema üritus läks küljevõrku. 16. minutil läks Paide mängu juhtima, kui Saarma paremalt äärelt tulnud sööt värava ette leidis Dimitri Jepihhini, kes viis külalised kohtumist juhtima. Minut hiljem oli Saarmal hea võimalus mänguseis suurendada, kuid tema löök läks raamist mööda. Kuressaare esimese poolaja parim võimalus oli Siim Aeru 33. minuti karistuslöök, mis lendas üle värava.

Teise poolaja ohtlikud olukorrad tekkisid kolmveerandtunni teises pooles. Daniel Luts sai 72. minutil Kuressaare karistusala tagant jalga proovida, kuid tema löök läks veidi raamist mööda. 76. minutil pääses Kristofer Piht saarlaste värava suunas jooksu, kuid Kivila tegi hea tõrje, mis hoidis võõrustajate kaotusseisu minimaalsena. Saarlaste teise poolaja parim šanss tekkis Mattias Männilaanel, kelle 85. minuti ürituse blokeeris väravasse jõudmast Gerdo Juhkam. Mängu lõpus teenis Henrik Ojamaa külalistele penalti, kui Kaur Kivila võttis ta määrustevastaselt karistusalas maha. Penaltit sooritanud Patrik Kristal oli kindel, lüües palli vasakusse nurka ning saates Kivila teisele poole.

Paide sai 2:0 tulemusega hooaja kümnenda võidu, Kuressaare pidi leppima hooaja kaheksanda kaotusega. Paide on liigatabelis 31 punktiga neljandal ning Kuressaare 17 punktiga seitsmendal real.

Kohtumist saab järele vaadata siit:

Pildil vasakult paremale: FC Kuressaare väravavaht Kaur Kivila, FC Kuressaare ääremängija Karl Rudolf Õigus ja Paide Linnameeskonna kapten Andre Frolov. Foto: Brit Maria Tael