04

07.2024

23:56

Järelvaadatav | Tammeka alistas Basheri väravatest Unitedi

A. Le Coq Premium liiga 18. vooru kohtumises alistas Tartu JK Tammeka Tartu Tamme staadionil 2:1 tulemusega FC Nõmme Unitedi.

Kell 19.00 alanud kohtumise esimesel poolajal oli kodumeeskond Tammeka parem võistkond. Neil oli võimalik asuda kohtumist juhtima juba 12. minutil, kui Ahmed Adebayo Basher teenis tartlastele penalti. 11 meetri karistuslööki ise sooritama asunud Nigeeria ründaja lõi palli paremale, kuid Unitedi väravavaht Marko Meerits aimas poole ära ning tõrjus Basheri palli. Vaatamata penaltieksimusele viis Basher Tammeka ikkagi 20. minutil juhtima, lahendades ühe puutega tagumisse nurka Patrick Genro Veelma söödust tekkinud võimaluse. Neli minutit hiljem oli mänguseis taas viigis, kui Kaspar Rõõmussaare kauglöök maandus Richard Alandi värava allnurgas. Selle sooritusega sai Rõõmussaar kirja oma esimese Premium liiga värava. 36. minutil viis Basher Tammeka taas juhtima, kui Olawale Tanimowo pealelöök põrkas Alexander Kapitan Bergmani jalast ette nigeerlasele, kes saatis Samuel Merilai jalgade vahelt palli Unitedi väravasse. Tabamusega sai Basher kirja hooaja 10. tabamuse.

Teisel kolmveerandtunnil oli United mängus paremini sees, kuid poolaeg kujunes võrreldes esimesega võimalustevaesemaks. Vahetusest sekkunud Egert Õunapuul oli 47. minutil hea šanss mänguseis viigistada, kuid noor ründaja ei saanud palli raamide vahele. Mängu lõpus oli ka Bruno Vain lähedal Unitedile viigipunkti päästmisele, kuid Aland hiilgas 87. minutil suurepärase tõrjega.

Tammeka sai 2:1 tulemusega tabelisse hooaja viienda võidu, United pidi leppima hooaja 11. kaotusega. Tartlased tõusid 20 punktiga liigatabeli viiendale reale, Nõmme klubi jätkab 11 punktiga kümnendal kohal.