02.2023

17:50

Järelvaadatav│Noorte Balti liigas kohtusid omavahel Eesti meeskonnad

Möödunud nädalavahetusel sai avapaugu Eesti, Läti ja Leedu parimaid noorjalgpallureid ühendav Balti liiga. Avavoorus võtsid teineteiselt mõõtu liigas osalevad Eesti võistkonnad.

Noorte klubijalgpallile suunatud Balti liigas võisteldakse tänavu kahes, U15 ja U16 vanuseklassis. Mõlemas vanuseklassis on võistlustules Eesti, Läti ja Leedu parimad noortevõistkonnad, kes selgitavad omavahel Balti riikide meistrid. Eestit esindavad U16 vanuseklassis Pärnu JK Vaprus, FC Tallinn, Tallinna FC Flora ja Rakvere JK Tarvas, U15 vanuseklassis kohtuvad naaberriikide parimatega FC Nõmme United, Pärnu JK Vaprus, JK Tallinna Kalev ja Tartu JK Merkuur-Juunior.

Noorte klubijalgpallile sunnatud Balti liigas peeti möödunud nädalavahetusel, 11. ja 12. veebruaril esimesi kohtumisi. Nii U15 kui U16 vanuseklassi avavoorus läksid omavahel vastamisi sama riigi esindajad.

U16 Balti liigas teenis A-alagrupis suure võidu Pärnu JK Vaprus, kes oli seisuga 5:0 üle Tallinna FC Florast. Mängu läks Vaprus juhtima juba 5. minutil, kui kontrarünnakul pääses väravavahiga silmitsi Kerdo Kutsar, kes lahendas olukorra kindlalt. Eduseisu duubeldas veerand tundi hiljem Romet Nigula, kes pääses löögile Ken Ristjan Mölderi suurepärase eeltöö tulemusena. Vaheajapausi eel lõi meeskonna kolmanda värava Matthias Limberg, kes lisas teise poolaja alguses ka teise tabamuse. Teise poolaja veetis Flora väljakul ühemehelises vähemuses, sest teise kollase kaardi tõttu tuli väljakult lahkuda Ragnar Martinsonil. Mängu lõppseisu vormistas Sander Murulaid, kes saatis 79. minutil kindlalt võrku kastis lahtiseks jäänud palli.

B-alagrupis oli samuti tulemusega 5:0 võidukas FC Tallinn, kes alistas Rakvere JK Tarvase. Tallinna meeskonnal oli suurepärane võimalus mängu juhtima minna 18. minutil, kui vastase käega mängu eest teeniti penalti, ent Tarvase puurilukk tõrjus Mihhail Jumankini löögi. Mänguskoor avati 20 minutit hiljem, kui Jumankini poolt kasti toimetatud nurgalöögist saatis palli võrku Denis Zhuravlev ning poolajapausiks duubeldas eduseisu Mikhail Džemesjuk. Teisel poolajal oli FC Tallinna kasutada teinegi penaltilöök ning sedapuhku asus 11-meetri lööki sooritama Artjom Truuväärt, kes oli täpne. Mängu lõppseisu vormistas Jumankin, kes oli täpne 77. ja 86. minutil.

U15 Balti liiga A-alagrupis avas punktiarve FC Nõmme United, kes oli 5:1 üle JK Tallinna Kalevist. Nõmme United avas skoori 25. minutil, kui Trevor Hindi löök jõudis võrku Kalevi kaitsja õlapuutest. Eduseisu kahekordistas 32. minutil Arseni Gusarov, kes mängis end osavalt mööda nii kaitsjatest kui väravavahist ning saatis palli külmanärviliselt väravasse. Teise poolaja alguses kasutati Jesse Esna vastu lubamatuid võtteid ning Kalevi ründaja vähendas penaltilöögist meeskonna kaotusseisu minimaalseks. Ligi veerand tundi hiljem teenis penalti ka Nõmme United ning selle realiseeris Artsemi Radomski. Mängu lõppseisu vormistas kahe tabamusega Bruno Õunapuu.

U15 liiga B-alagrupis teenis 5:1 võidu Pärnu JK Vaprus, kes alistas Tartu JK Merkuur-Juuniori. Vaprus jõudis kaheväravalise eduseisuni juba kaheksandaks mänguminutiks, kui täpsed olid Tair Usmanov ja Marten-Chris Paalberg ning Paalberg lisas 20 minutit hiljem ka oma teise tabamuse. Tartu meeskond avas oma mänguskoori 37. minutil, kui täpne oli Vjacheslav Karpenkov. Teisel poolajal jätkas siiski kindlamat minekut Vaprus: Paalberg vormistas poolaja alguses kübaratriki ning 5:0 seisu tõi tabloole avavärava autor Usmanov.

Noorte Balti liiga jätkub saabuval nädalavahetusel, 18. ja 19. veebruaril. Alagruppide kohtumised vältavad märtsini, mille järel pääsevad neli parimat veerandfinaalidesse. Mõlema vanuseklassi finaalkohtumised on planeeritud juunikuusse.

U16 Balti liiga teine voor:
18. veebruar kell 12.00: FS Metta  FA Panevėžys-PRSSG, Rimi olümpiakeskus (Riia)
18. veebruar kell 13.00: Tallinna FC Flora  SK Super Nova, EJLi jalgpallihall (Tallinn)
18. veebruar kell 15.15: Pärnu JK Vaprus  Klaipeda FM, EJLi jalgpallihall (Tallinn)
19. veebruar kell 13.00: FC Tallinn  JDFS Alberts, EJLi jalgpallihall (Tallinn)
19. veebruar kell 13.00: BFC Daugavpils  NFA BE1, Rimi olümpiakeskus (Riia)
19. veebruar kell 15.15: Rakvere JK Tarvas  FK Žalgiris, EJLi jalgpallihall (Tallinn)

U15 Balti liiga teine voor:
18. veebruar kell 13.30: VFA Geležinis vilkas  JK Tallinna KalevPilaitėsi jalgpallihall (Vilnius)
18. veebruar kell 14.00: NFA BE1  SK Super Nova, Hikvision Arena (Marijampolė)
18. veebruar kell 14.00: FS Metta  FC Nõmme United, Rimi olümpiakeskus (Riia)
19. veebruar kell 14.00: Balti jalgpalliakadeemia (BFA)  Pärnu JK Vaprus, BFA Arena (Vilnius)
19. veebruar kell 14.00: FK Žalgiris  FK RFS, Žalgirise jalgpallihall (Kaunas)
19. veebruar kell 15.00: Liepaja FS  Tartu JK Merkuur-Juunior, LOC jalgpallihall (Liepaja)