16

07.2024

22:22

Juhtima läinud Flora sai korduskohtumises Sloveenia meistriga napi kaotuse

Tallinna FC Flora pidas täna, 16. juulil Meistrite liiga esimese eelringi korduskohtumise, kui võõrsil mindi vastamisi NK Celjega. Teise poolaja keskpaigani juhtinud Eesti meistril tuli tunnistada vastase nappi 2:1 paremust.

Kui nädalatagune kohtumine võttis Flora jaoks kiirelt keerulise pöörde  10. mänguminutiks oldi 0:2 kaotusseisus , siis täna alustati Sloveenia meistri vastu väga distsiplineeritult ning Flora kastis esiti miskit liiga ohtlikku ei sündinud. Küll aga sahises võrk 12. minutil vastase poolel: Danil Kuraksin leidis hea diagonaalsööduga paremas ääres tegutsenud Sergei Zenjovi, kes jätkas ühe puutega karistusala joonele ning 17-aastane Tony Varjund virutas palli võrku.

1:0 eduseis sütitas Florat selgelt ning süstis meeskonda veelgi rohkem enesekindlust, mille toel hoiti ülejäänud poolaeg pea täielikult enda kontrolli all. Celje proovis valitseva Eesti meistri karistusalasse tungida läbi teravate ääremängijate, ent ühelt poolt jäi Sloveenia meeskonnal puudu headest sooritustest ning teisalt näitas Flora südikat tegutsemist.

Celje üks lubavamaid momente sündis 30. mänguminutil: mööda vasakut äärt saadeti Flora kasti hea tsenderdus ning värava ette jõudnud Mario Kvesic oli kaitsjate poolt katmata, ent poolkaitsja ei suutnud peaga palli edukalt suunata ning mänguvahend lendas maapõrkest üle lati.

Teisele poolajale tuli Celje vastu uue hingamisega ning ründetegevus oli selgelt kodumeeskonna poole kaldu. Esimese kolmveerandtunni jooksul loodi järjepanu häid momente, millest parimaks võiks pidada 60. mänguminutil sündinud olukorda: Aljoša Matko söödu järel pääses Armandas Kucys lubavalt löögile, ent pall läks napilt posti kõrvalt mööda. Flora rünnakutel näitas enim teravust Tony Varjund, kes mängiti meeskonnakaaslaste abil korduvalt lubavalt kontrarünnakutesse, ent Celje kaitsjatel õnnestus need pidurdada.

Flora 1:0 eduseis püsis tablool 73 minutit, kuniks Vladislav Kreida võttis karistusalas vastase vea hinnaga maha ning möödunud nädalal A. Le Coq Arenal 11-meetri punktil eksinud Matko ei jätnud sel korral võimalust kasutamata. Kolm minutit hiljem võttis kohtumine Flora vaatest veelgi kehvema pöörde, sest vahetusest sekkunud Žan Karnicnik realiseeris suurepäraselt Celje ehitatud rünnakuolukorra ning viis kodumeeskonna 2:1 juhtima.

Eduseis lubas Celjel ründetegevuses hoogu maha võtta ning see lõi omakorda Florale võimaluse proovida vastast taas nõelata. Minut pärast vastase juhtväravat pääses Tony Varjund heast läbisöödust silmitsi väravavahiga, kes oli oma karistusalast välja tulnud. Puurilukk sai esimesena jala vahele ja jätkuolukorras tekkis Rauno Allikul võimalus kaugelt tühja väravat sihtida, ent väravavaht jõudis siiski oma kohale tagasi ning tõrjus palli. Omakorda minut hiljem kombineerisid omavahel hästi ka Konstantin Vassiljev ja Sergei Zenjov, ent esimese löök läks napilt mööda.

Eesti teise poolaja lubavaim võimalus sündis aga teisel üleminutil: Kristo Hussar otsis suurepärase tsenderdusega värava ette sööstnud Varjundit, ent ründajal ei õnnestunud end pallini sirutada ning lööki sellest olukorrast ei sündinud. Üleminutitel sai kaugelt proovida ka Marco Lukka, ent löögil jäi täpsusest puudu ning peagi kõlanud lõpuvile tähistas Celje 2:1 võitu.

Flora teekond eurosarjades jätkub Konverentsiliiga teises eelringis, kus minnakse vastamisi San Marino klubi AC Virtusega. Celje vastane Meistrite liiga teises eelringis selgub homses mängus, kus on vastamisi Slovakkia meister Bratislava Slovan ja Põhja–Makedoonia meister Struga.