24

08.2024

21:16

Kabore hiline tabamus aitas Transil seljatada Kuressaare, Paide sai Tartus neljanda järjestikuse liigavõidu

A. Le Coq Premium liiga jätkus laupäeval kahe kohtumisega. Päeva esimeses, kell 17.00 Kuressaare linnastaadionil alanud mängus alistas JK Narva Trans 1:0 FC Kuressaare. Teises, kell 19.00 Tartu Tamme staadionil alanud kohtumises võitis Paide Linnameeskond 3:1 Tartu JK Tammekat.

FC Kuressaare – JK Narva Trans

Mängu avavärav oli lähedal seitsmendal minutil, kui Kuressaare nurgalöök leidis tagapostist meeskonna kapteni Märten Pajunurme, kes suunas palli jalaga värava suunas ning Transi mehe peast põrkes pall kaks korda vastu narvakate värava latti. Mõned minutid hiljem sai terava nurga alt löögile Taaniel Usta, aga saarlaste väravavaht Kaur Kivila püüdis selle ürituse.

27. minutil proovis Pajunurm Transi väravavahti Aleksei Matrossovit kauge karistuslöögiga üllatada, aga madal löök maandus Matrossovi kontrolli all otsajoone taga küljevõrgus. Üsna võimalustevaese esimese poolaja lõpus pääses Trans kahel korral löögile, kui esmalt tulistas Vaja Nemsadze karistusala joonelt palli üle värava ning seejärel pääses Landry Kabore löögile, aga tema hea läbimurre lõppes Kivila süles.

Teise poolaja avalöögi järel proovis German Šlein tuule abil lüüa oma poolelt värava, aga Kivila oli piisavalt valvel ning lükkas kauglöögi üle lati nurgalöögiks. 57. minutil tulid külalised kiirele vasturünnakule, kui Matrossov avas pika palliga Kabore suunas. Transi ründaja leidis karistusala tagant Zakaria Beglarishvili, kelle löök läks napilt väravast mööda.

Transi avavärava otsingud jätkusid 64. minutil, kui Artjom Škinjiv andis kaugelt kuuma, aga tema teravale madalale löögile vastas Kivila tõrjega. 70. minutil päästis Kivila taas omasid, kui Denis Poljakovi tsenderdus vasakult poolt leidis tagapostist Kabore, aga Kivila suutis tema madalale pealöögile jala vahele panna, tõrjudes pali nurgalöögiks.

Initsiatiivi endale rebinud Transil 80. minutil suurepärane võimalus kohtumist juhtima asuda, kui Kabore löögile järgneud Kivila tõrjest maandus pall Usta ees, aga Transi ründaja ei tabanud mõnelt meetrilt väravast palli korralikult ning luhtas kuldse võimaluse. Narvakad ei pidanud head võimalust kaua taga nutma, sest kolm minutit hiljem viis Kabore lõpuks Transi mängu juhtima. Väravalööja võttis pika palli keskväljal omaks, jagas söödu Beglarishvilile, kes omakorda mängis Kabore Kivilaga silmitsi. Transi ründaja oli tekkinud olukorras külmavereline ning viis külalised 83. minutil juhtima. Juhtvärava järel oli nii Ustal kui vahetusest sekkunud Jegor Žuravljovil Transi värava eest head võimalused mängu saatus ära otsustada, kuid kumbki ei saanud suurepäraselt positsioonilt palli teist korda saarlaste väravasse.

Vaatamata sellele sai Trans tulemusega 1:0 kirja hooaja seitsmendad kolm punkti, Kuressaare pidi koduväljakul leppima 11. kaotusega. Meeskondade vahe suurenes neljapunktiliseks, Trans on 28 silmaga viiendal ning Trans 24 silmaga kaheksandal real.

Tartu JK Tammeka – Paide Linnameeskond

Kohtumine Tartus algas hoogsalt, kui juba neljandal minutil oli lähedal kohtumise avavärav. Tanel Tammik pääses Tammeka pika audisseviske järel mõnelt meetrilt väravast löögile, aga Nikita Baranov klaaris selle olukorra väravajoonelt. Minut hiljem pidi tõrjetööd tegema tartlaste väravavaht Richard Aland, hoides väravast eemal Patrik Kristali madala tsenderduse, mis tegi Tammiku jalast suunamuutuse.

21. minutil läks Paide mängu juhtima, kui Henrik Ojamaa realiseeris värava eest Dimitri Jeppihini suurepärase paremal äärel tehtud eeltöö. Tormiliselt alanud avapoolaja teine pool suuri sündmusi ei pakkunud. Viimane moment oli 45. minutil, kui Patrick Genro Veelma mängis paremalt poolt karistusala tagant löögile, aga Ebrima Jarju püüdis löögi suurema vaevata.

Paide suurendas teise poolaja alguses kiirelt eduseisu, kui Abdoulie Ceesay korjas üles Tammeka pallikaotuse, leidis sööduga Jepihhini, kes mängis end mööda Rasmus Kallasest ja Herman Pedmansonist ning leidis sööduga taas Ceesay, kes lahendas olukorra külmavereliselt. 50. minutil oli Paide eduseis kolmeväravaline, kui Milan Delevic suunas peaga väravasse Robi Saarma täpse nurgalöögi. 53. minutil oli lähedal Paide neljas ning Ceesay teine värav, kui taas oma väljakupoolel palli kaotanud Tammekalt võitis palli Patrik Kristal, aga tema söödu järel ei saanud Gambia ründaja palli raami.

66. minutil oli Tammekal võimalus kaotusseisu vähendada, kui Delevic kukutas Paide karistusalas Pedmansoni, mistõttu määras Kevin Kaivoja kodumeeskonna kasuks penalti. Palli taha astunud Olawale Tanimowo ja Jarju duellis jäi peale külaliste väravavaht, kes hiilgas ühekäetõrjega. Kuus minutit hiljem said tartlased siiski värava kirja, kui Akaki Gvineria, kui ta lõi kasti keskelt Tanimowo söödu peaga vasakusse alumisse nurka.

Kuigi tartlased otsisid mängu lõpus isukalt väravalisa, siis Gvineria Premium liiga karjääri esimene tabamus jäi tartlaste auväravaks. Paide sai tulemusega 3:1 neljanda järjestikuse ning hooaja 14. liigavõidu, Tammeka sai tabelisse teise järjestikuse ning hooaja 12. kaotuse.

Paide Linnameeskond sai Tartus neljanda järjestikuse liigavõidu. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee