24

07.2024

01:10

Kaks korda posti tabanud Flora tegi San Marinos väravateta viigi

Tallinna FC Flora mängis teisipäeva, 23. juuli õhtul Konverentsiliiga teise eelringi avakohtumises võõrsil 0:0 viiki San Marino klubiga AC Virtus.

Esimene poolaeg möödus suuresti külalisvõistkonna Flora kontrolli all, Virtuse üksikud üritused tekkisid vasturünnakutest. Florakate silmapaistvaim mängija oli Danil Kuraksin, kes pääses kaheksandal minutil esimest korda ohtlikult löögile, kuid Virtuse väravavaht Alex Passaniti tõrjus tema terava soorituse. Minut hiljem käis pall esimest korda postis, kui vasakult äärelt lahti mängitud nurgalöök leidis lõpuks tsenderdusega Sergei Zenjovi pea, kes suunas mänguvahendi madalalt vastu väravaraami. 17. minutil oli tähelepanu keskpunktis taas Zenjov, kes läks karistusala paremalt äärelt löögile, aga Passaniti kattis eeskujulikult esiposti ja takistas palli teekonda väravasse. Seejärel Flora surve lakkas ning Eesti meeskonna mängumootor vaibus. Vaatamata sellele ei tekkinud ka Virtusel suurepäraseid võimalusi Flora värava all. Nende ainsad löögiüritused tulid väljaspool karistusala, neist üks lõppes Evert Grünvaldi süles ning teine läks paari meetri jagu raamist mööda. Kuigi Flora sai avapoolajal rohkelt nurgalööke, siis ohtlikuks kujunesid vaid 17. minuti ning poolaja viimane olukord, kui Vladislav Kreida tsenderdus leidis üles Andreas Vaheri, kuid tema 44. minuti pealöök vihises napilt üle värava.

Teine kolmveerandtund jätkus sarnaselt esimesele Flora initsiatiivil, mille tõestuseks sai Kuraksin 48. minutil Virtuse karistusalas lubavalt positsioonilt löögile, kuid 21–aastane ääreründaja ei suutnud Zenjovi tsenderdust peaga raamide vahele suunata. Mängu parim olukord tekkis 60. minutil, kui Flora tuli mööda vasakut äärt vasturünnakule, tuleku vedajaks Kuraksin. Ääreründaja mängis end kiirusega Roberto Sabatost mööda, jagas söödu Zenjovile, kuid kogenud mängija kümnelt meetrilt sooritatud löögile jäi esmalt ette väravavaht Passaniti ning seejärel klaaris olukorra väravajoonele jõudnud Sabato. 76. minutil käis pall taas postis, kui Kreida mõõtis vasakult äärelt pika tsenderduse tagumise posti suunas, kus taas kerkis kõrgeimale Zenjov, kuid õlaga palli tabanuna ei saanud ta kera korralikult suunata. See jäi ka Flora viimaseks märkimisväärseks olukorraks teisipäevases mängus. Neljandal lisaminutil tekkis Flora värava all Virtuse kogu kohtumise ärevaim olukord, kui vahetusest sekkunud Marseljan Mema pääses lööma rohevalgete kaitseliini taha söödetud palli, kuid Mihhail Kolobov blokeeris viimasel hetkel Albaania ründaja ürituse.

Kuigi Flora valdas rohkem palli ning tabas kaks korda posti, siis San Marinos olid lõpuvile järel tablool nullid. Korduskohtumine Tallinnas mängitakse järgmisel teisipäeval, 30. juulil. Avavile A. Le Coq Arenal kõlab kell 19.00. Paari võitja mängib Konverentsiliiga kolmandas eelringis Islandi meistri Reykjaviki Vikinguri või Albaania meistri Rrogozhine Egnatiaga.

Pildil Tallinna FC Flora algkoosseis kohtumises AC Virtusega. Foto: Kenn Rull/Tallinna FC Flora