27

07.2024

18:27

Kalev alistas Tammeka ning tõusis neljandaks, Lootos sai hooaja teise punkti

Naiste Meistriliigas mängiti täna, 27. juulil kaks 11. vooru kohtumist. JK Tallinna Kalev võitis võõrsil 2:1 lähirivaal Tartu JK Tammekat, Põlva FC Lootos ja Tallinna FC Ararat leppisid 1:1 viiki.

Kell 12.30 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul alanud kohtumist läksid juhtima külalised, kui 17. minutil oli täpne Kadri–Ann Valgeväli. 40–aastase äärepoolkaitsja jaoks oli tegu hooaja kolmanda tabamusega Meistriliigas. Tammeka viigistas mänguseisu Lisandra Rannasto 58. minuti väravast, kuid kolm minutit hiljem oli Kalev taas eduseisus Vanessa Grutopi hooaja kuuendast väravast. Tasavägise 2:1 tulemusega sai Kalev võõrsil Tammeka üle olulise võidu, millega pealinlased kirjutasid tabelisse hooaja viiendad kolm punkti. Neljandaks tõusnud Kalevil on tänase järel 12 mänguga 17 punkti, millega mööduti tartlastest, kes langesid viiendaks ning jäävad tallinlastest maha kahe punktiga. 17 punkti on kogunud ka mängu vähem pidanud JK Tabasalu, kes hoiab Kalevi ees kolmandat kohta.

Päeva teises kohtumises võõrustas Põlva FC Lootos algusega kell 15.00 kohalikul Lootospargil Tallinna FC Ararati. Võõrsilnaiskond haaras eduseisu 62. minutil Darina Kudjavnina hooaja teisest tabamusest, kuid võõrustajad vastasid kümme minutit hiljem, kui skoori tegi Kärt Hüdsi. See oli Lootose hooaja viies värav, neist kolm on löönud Hüdsi. 1:1 tulemusega said mõlemad naiskonnad tabelisse hooaja teise viigi. Ararat on tänavu teeninud ka neli võitu, Lootos pole seni võiduarvet avanud. Tallinna klubi hoiab 12 punktiga kuuendat kohta, Lootos on kahe silmaga kaheksa naiskonna seas viimasel real. Vahe eelviimase võistkonna, mängu enam pidanud Viimsiga on seitse punkti.

Pildil JK Tallinna Kalevi võiduvärava autor Vanessa Grutop. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee