30

05.2021

09:27

Kalev ja Lootos lõid vastastele kolm väravat ja lõpetasid esimese ringi võiduga

Naiste Meistriliiga esimese ringi viimases kohtumises ehk 7. voorus said võidu kirja koduväljakutel mänginud Tallinna Kalev ja Põlva Lootos.

Kalev võõrustas Keskstaadioni kunstmuruväljakul Tartu Tammekat ning alistas vastased 3:1. Avapoolaeg lõppes 1:1 viigiga. Esmalt viis Emma Treiberg Kalevi 10. minutil juhtima. Pooltunni möödudes jäi kodunaiskonna väravavaht olukorda hiljaks ja niitis jalust Kirkeliis Lillemetsa. Järgnenud penalti realiseeris Tammeka poolelt Anna Maria Mets. Teisel poolajal naeratas penaltiõnn Kalevile, kui Tammeka kapten Rahel Repkin tõmbas karistusalas pikali Emma Treibergi ja teenis punase kaardi. Anett Kadastu saatis penalti kindlalt väravasse ja viis pealinna naiskonna juhtima. Arvulise ülekaalu pani Kalev lõplikult maksma 82. minutil, kui tabamuse sai kirja Maria Orav. Liigatabelis jätkab Kalev 3. kohal, kui 7 kohtumisega on kogutud 15 punkti. Tammekal on 7. positsioonil kirjas 3 punkti.

Lõuna-Eestis toimunud vastasseisus sai Põlva Lootos 3:0 võidu kirja Lasnamäe Ajaxi üle. Skoor avati kiirelt 7. minutil, kui Ajax lõi omavärava. Rohkem väravavõrk avapoolajal ei sahisenud, kuid 55. minutil suurendas eduseisu Ave-Lii Laas ning mõned minutid enne kohtumise lõppu sai oma esimese Meistriliiga värava kirja Isabel Huma. Sellega kindlustas Lootos hooaja teise võidu ja tabelis hoitakse 7 punktiga 6. kohta. Ajax ei ole 7 vooruga punktiarvet avanud ja see annab praeguse seisuga 8. koha.