25

07.2011

08:15

Kalev näitas Tammekale koha kätte

Tammeka sõitis laupäeval Sillamäele eesmärgiga tabelis Kalevi asemel viiendaks tõusta, kuid naasis Tartusse saanuna korraliku sauna. Kalev võitis 5:1.

Külaliste nõrgimaks lüliks osutus väravavaht Mait Toom, kes lasi end üllatada juba 7. minutil. Suutmata tõrjuda Igor Dudarevi kauglööki, jättis Toom Tammeka 0:1 kaotusseisu.

Kümme minutit hiljem tulistas Aleksandr Nikulin palli Toomi selja taha seisuks 2:0 ning 28. minutil tegi sama mees skooriks juba 3:0. Kui Toomi jaoks oli tegu tõeliselt viletsa päevaga, siis Kalevi puurilukk Michael Patrick Kaltenhauser seisis oma ülesannete kõrgusel, pareerides Albert Prosa üks-üks-olukorra.

Kolm minutit pärast poolajalt naasmist vormistas Nikulin kübaratriki ning tõmbus kaitsesse. Sellele vaatamata löödi üks värav veel, kui Sergei Mironov pääses 85. minutil kaitsjate eest putku ja lõi 5:0. Martin Haljaku tabamus kaks minutit hiljem pakkus külalistele vähe lohutust.

“Lubasime kohtumise eel fännidele, et mäng kujuneb meeldejäävaks ja mul on hea meel, et pidasime oma sõna,” ütles Kalevi peatreener Vladimir Kazatšonok. “Noored eksivad vahel, kuid nüüd on meil koosseis, mis annab igas mängus oma parima, tegutseb hingega ja praeguses etapis on see väga tähtis.”

21 matšist 30 punkti teeninud Sillamäe Kalev jätkab viiendal kohal, mängu varuks omav Tammeka on neist nelja silma kaugusel ja pügala võrra madalamal.

23. juuli kell 19:30 Sillamäe Kalevi staadion (Kesk 30, Sillamäe)
JK SILLAMÄE KALEV - TARTU JK TAMMEKA  5:1 (3:0)