05

08.2012

08:25

Kalev teenis kodusel vutipeol magusa viigi

Meistriliiga 22. voorus sai vägiteoga hakkama JK Tallinna Kalev, kes suutis kodus Tallinna FC Flora vastu 1:1 viigi välja võidelda.

Flora läks küll avapoolajal Nikolai Mašitševi penaltist juhtima, kuid Rejal Alijev suutis peagi sellele väravaga vastata. Teisel poolajal olid mõlemad meeskonnad mitmel korral võiduväravale lähedal, kuid Hiroyuki Mitsuyama eksimus penaltipunktil ning florakate ebaõnnestunud ründemäng tähendasid seda, et punktid läksid jagamisele.

Starmani Vutipidu ja kohtumisele järgnenud kontsert tõid staadionile kohale 710 pealtvaatajat, mis on selle hooaja Meistriliiga rekord.

"Jäin väga rahule. Viimastes mängudes oleme küll head mängu näidanud, kuid pole häid tulemusi saavutanud," sõnas Kalevi peatreener Sergei Ratnikov rahulolevalt. "Kui oleksite minu käest enne mängu küsinud, siis oleksin punktiga väga rahul olnud, aga nüüd on isegi kerge pettumus, et võitu kätte ei saanud. Ja Flora vastu - see on suur saavutus."

Rahuliku alguse järel said veerandtunnise mängu järel valitsevad meistrid suhteliselt ohutust olukorrast penalti - karistusalas lükati õhuvõitluse ajal pikali Andre Frolov ning kohtunik näitas 11 meetri karistuslööki. Lööma läinud Nikolai Mašitšev ei eksinud ning saatis palli kindlalt värava alumisse nurka - 0:1!

Kaotusseisu jäänud kalevlased ei andnud alla ning hakkasid kodupubliku toetusel ka vastu ründama. Ja seda edukalt - 28. minutil mängiti karistusala joonelt löögile Rejal Alijev, kes palli terava löögiga postipõrkest sisse saatis - 1:1!

Teine poolaeg algas samuti võrdlemisi rahulikult ja mõneti võrdselt - kui Flora hoidis rohkem palli ning omas territoriaalset ülekaalu, siis ohtlikumad võimalused olid sellegipoolest kalevlastel.

62. minutil põikasid florakad kõrvale tõelisest külmast dušist - Karol Mets tegi karistusalas vea Garreth Guntherile ning penalti said omakorda võõrustajad. 11 meetri trahvilööki asus realiseerima Hiroyuki Mitsuyama, kuid sellist kindlust kui eelnevalt jala valgeks saanud Mašitševil jaapanlasel polnud - löök ei olnud küll nõrk, kuid Flora väravas seisnud Stanislav Pedõk arvas ära selle suuna, suutis löögi tõrjuda ning seejärel püüda.

Kui penaltitõrjele järgnenud veerandtund möödus jällegi võrdlemisi rahulikult, siis viimased kümme minutit oli tõeline jalgpallipõnevik. Florakad, kes olid vahepeal rünnakut teravdama toonud nii Zakaria Beglarišvili kui ka kaitsja Markus Jürgensoni asemele sekkunud Karl Mööli, ründasid ennastunustavalt, kuid kui pall suudeti vastase kasti toimetada, jäi seal alati teravusest puudu. Pealelööke sooritati taolise surve kohta ääretult vähe ning need vähesedki Mart-Mattis Niinepuu väravat ei ohustanud.

Mängu vürtsitas ka üks punane kaart - kahe minuti jooksul kaks kollast kaarti teeninud Elbasan Kabashi eemaldati teisel lisaminutil. Kohe pärast seda teenisid florakad nurgalöögi ning seekord sai väravavaht Pedõk treeneritelt loa - puurivaht spurtis üle väljaku vastase karistusalasse, et oma meeskonna tiitlilootusi elus hoida.

Pall tuli küll Pedõki suunas, kuid kalevlased suutsid selle siiski puhastada ning järgnenud vasturünnakul vilistati suluseisu järel mäng lõppenuks - kusjuures 1:1 ei rahuldanud mängupildi põhjal kumbagi võistkonda täielikult.

Flora peatreener Martin Reim tunnistas, et tema meeskond mängis allapoole arvestust. "Sellise mänguga me viigipunktist rohkem väärt ei olegi ja võib-olla ei ole ka väärt pronksist kirkamat medalit. Pall ja mäng meil isegi liikus, aga sellise olekuga tiitleid ei võida."

Arusaadavalt oli pettunud ka ründajana sekkunud Karl Mööl. "Kurb on, et kaotame punkte tiimidele, kes on liigas tagapool. Siiamaani pole Kaleviga suuri probleeme olnud, aga nüüd siis selline viik. Tundus selline isuta mäng. Läksime ise penaltist ette, kuid lasime siis kohe tagasi lüüa. Sajaprotsendilisi võimalusi väga ei olnudki. Ei olnud hea mäng."

"Pedõk oli tubli ja võttis pendla ära, muidu oleks ikka väga raske seis olnud. Nüüd saime ühegi punkti kätte, samas oli õnne, et pähe ei saanud."

Kalevi peatreener Sergei Ratnikov oli mängu järel suurepärases tujus. "Olen poistele väga-väga tänulik - nad tegid tõesti kõvasti tööd. Neil oli raske, aga nad kannatasid ja mängisid distsiplineeritult lõpuni, see on kõige tähtsam."

Ratnikov kiitis eraldi pea kõiki mängijaid ning sõnas, et meeskonna moraal on taas tõusuteel. "Nüüd on tõesti tunne, et hakkab minema. Sillamäel ei tule meie vastu kindlasti kerge, seda ma võin lubada."

Keskkaitsja Martin Kase tunnistas samuti, et pisut jääb kripeldama võiduta jäämine. "Alati on tore tugevatelt meeskondadelt punkte võtta, aga võit oleks pidanud siit tulema."

Albert Prosal ei jää midagi muud üle kui peast haarata - tiitliheitlus muutub iga päevaga üha keerulisemaks. Foto: Catherine Kõrtsmik

4. augustil kell 17:00 Kalevi Keskstaadion (Staadioni 8, Tallinn)
JK TALLINNA KALEV - TALLINNA FC FLORA  1:1 (1:1)
Väravad: 28. Rejal Alijev - 16. pen. Nikolay Mashichev
Hoiatused: 15. Sean Tremaine Whalen, 33. Ionel Armean, 90., 90.+2. Elbasan Kabashi - 26. Karl-Eerik Luigend, 62. Karol Mets
Eemaldamine: 90.+2. Elbasan Kabashi
63. minutil Stanislav Pedõk tõrjus Mitsuyama löödud penalti

JK Tallinna Kalev: 1-Niinepuu, 6-Kase, 10-Mitsuyama, 4-A. Savitski, 19-Armean, 5-Kägo (57. 27-E. Ratnikov), 17-Whalen (67. 14-Edwin Stüf), 13-Vnukov, 8-Kabashi, 11-Alijev (82. 28-Stepanjan), 12-Gunther.
Varus: 33-Tshibangu, 14-Edwin Stüf, 28-Stepanjan, 9-Tomson, 27-E. Ratnikov, 24-D. Ratnikov, 25-Mbia Ekobena.

FC Flora: 1-Pedõk, 6-Mets, 16-Jürgenson (75. 33-Mööl), 13-Laabus (60. 7-Beglarišvili), 18-Mashichev, 22-Baranov, 24-Palatu, 25-Frolov, 41-Minkenen, 73-Luigend (46. 5-Peitre), 99-Prosa.
Varus: 12-Toom, 4-Jahhimovitš, 5-Peitre, 7-Beglarišvili, 9-Alliku, 33-Mööl.

Mänguolud: +23, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.