25

02.2022

15:34

Kalev teenis U19 Eliitliiga Meistriliiga suurima võidu

U19 Eliitliiga Meistriliigas peeti sel nädalal kolm kohtumist. Eriti suure võidu sai kirja JK Tallinna Kalev, kes saatis eilses, 24. veebruari kohtumises vastase võrku lausa 13 vastuseta väravat.

JK Tallinna Kalev, kes on kahe vooru peale kirja saanud 18 tabamust, lõi kohtumises JK Narva Transiga avavärava juba teisel mänguminutil ning vaheajapausile siirduti kuueväravalises eduseisus. Teise kolmveerandtunni jooksul toimetati pall Transi võrku seitsmel korral ning peakohtunik Jagnar Jakobsoni lõpuvile tähistas tallinlaste 13:0 võitu. Kohtumises Transiga said jala valgeks üheksa erinevat Kalevi mängijat: kaks tabamust said oma nimele kirja A-alagrupi suurim väravakütt Ramol Sillamaa, Robin Tiigiste ja Mark Mälksoo, ühe lisasid Alexander Kapitan Bergman, Ramon Smirnov, Markus Riisenberg, Daniil Sõtšugov, Evert Talviste ja Taavi Jürisoo. Kohtumise eelviimane tabamus läks kirja Transi omaväravana.

A-alagrupis kogus võidupunkte ka Tallinna FC Flora, kes oli kaks päeva varem 2:1 üle FC Nõmme Unitedist. Kohtumise esimene värav sündis vahetult enne poolajavilet, kui palli toimetas võrku Georg Vende ning kaheväravalise eduseisuni viis Flora avavärava autori söödust 58. minutil Gregor Gritsenko. Egert Õunapuu vastas 79. minutil Nõmme Unitedi poolelt, ent see jäi kohtumise viimaseks tabamuseks ning Flora sai kirja 2:1 võidu.

B-alagrupis võidutses samal päeval Tallinna FCI Levadia, kes saatis JK Tabasalu võrku kolm vastuseta väravat. Levadia asus mängu juhtima 43. mänguminutil, kui jala sai valgeks Darijus Jurs. Kaks tabamust sündis kummagi poolaja viimastel hetkedel: avapoolaja esimesel üleminutil realiseeris penalti Artur Sakarias ning teise kolmveerandtunni viiendal üleminutil vormistas kohtumise 3:0 lõppseisu Tobias Salla.

U19 Eliitliiga Meistriliigas peetakse järgmisi kohtumisi märtsikuus, kui 9. märtsil lähevad vastamisi Tartu JK Tammeka ja Tallinna FCI Levadia ning päev hiljem võtavad mõõtu JK Narva Trans ja Tallinna FC Flora. Mängude kalendri ja tulemustega saab lähemalt tutvuda siin.