02

10.2024

22:47

Kalevi noored teenisid ülekaaluka võiduga eurosarjas pääsme teise ringi

JK Tallinna Kalevi U19 noormeeste võistkond pidas täna UEFA noorteliigas esimese eelringi korduskohtumise. Andorra meistrile löödi neli vastuseta väravat ning koondskooriga 11:0 kindlustati pääs järgmisse ringi.

Mängu avapoolaeg kulges suuresti Kalevi taktikepi järgi ning FC Santa Colomal ühtki reaalset võimalust värava löömiseks ei tekkinud, esimese kolmveerandtunni jooksul ei läinud kodumeeskonnal ka ükski löök raamidesse. Kalev sai seejuures löögile kaheksal korral, millest pooled olid suunatud raamide vahele ja üks läks ka sisse. Juhtvärav sündis 39. minutil: rünnaku juures mängis kandvat rolli Romet Nigula, kes mängis end efektselt vastase äärekaitsjast mööda ning leidis hea madala sööduga Raiko Ilvese, kes realiseeris.

Teisele poolajale läksid meeskonnad vastu Kalevi üheväravalises eduseisus. Avamängus vastasele seitse löönud Kalev jahtis innukalt lisa ning 2:0 eduseisuni jõuti 74. minutil, kui aktsioonis olid avavärava sepistanud mängumehed: Coloma väravavaht tõrjus Nigula esimese löögi, Ilves proovis lahtist palli väravasse suunata ning seejärel sekkus taas olukorda Nigula, kes lõi meeskonna teise värava. Kalevi kolmanda värava algatas Coloma kaitsjate pealtnäha süütu tagasisööt väravavahile, ent puurilukk eksis ettepoole käiku otsides ning tabas palliga teda kõrgelt survestanud Aleksandr Šurõginit, kes sai seejärel palli võrku toimetada. 4:0 lõppseisu tõi tabloole Dylan Sal-Al-Saller, kes realiseeris neljandal üleminutil penalti.

Kokku sooritas Kalev mängu peale 23 pealelööki, millest raamidesse olid suunatud 13. Coloma vastavad numbrid olid 6 ja 1.

Kalev kindlustas ülekaaluka võiduga pääsu teise eelringi, kus minnakse vastamisi Kreeka ja ühtlasi UEFA noorteliiga valitseva meistri Olympiacos FC-ga. Teise eelringi kohtumised toimuvad oktoobris ja novembris, jalgpalliliit teatab mängude täpsed toimumisajad esimesel võimalusel.

Kalev teenis koha UEFA noorteliigas tänu U19 Eliitliiga Meistriliiga võidule. Tiitli kindlustas meeskond maikuus, kui A. Le Coq Arenal toimunud finaalis alistati JK Narva Trans seisuga 3:0.

Kalevi noored esimese eelringi avakohtumises väravat tähistamas. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee