24

05.2024

21:38

Kalevist sai esimene kahekordne U19 Eliitliiga Meistriliiga võitja!

U19 Eliitliiga Meistriliigas selgus täna, 24. mail A. Le Coq Arenal toimunud finaalmänguga liigavõitja, kui meistri selgitasid JK Tallinna Kalev ja JK Narva Trans. Kindla võiduga teenis Kalev esimese Eesti võistkonnana võistlussarjas teise tiitli.

Palliga mängu domineeris pea kogu kohtumise vältel Kalev, kes proovis korduvalt teravate positsioonirünnakutega Transi väravalukku lahti muukida. Distsiplineeritult kaitses tegutsenud Trans otsis seevastu oma võimalusi teravatest vasturünnakutest. Kalev haaras juhtohjad 20. mänguminutil, kui pall jõudis võrku Dylan Sal-Al-Salleri madala karistuslöögi ja Transi müüri puute koosmõjul.

Mängu pööras veelgi kindlamalt kalevlaste kasuks avapoolaja lõpus aset leidnud kolmeminutiline episood, mil Taavi Jürisoo tabamused tõid tabloole 3:0 seisu. 43. minutil keeras Premium liiga kogemustepagasiga ründaja end osavalt vastase kaitsjate pealt maha ning toimetas palli Transi kaitsja Aleksander Solodovi puute toel võrku. Avapoolaja esimesel üleminutil sündinud väravale, kui Jürisoo lahendas edukalt üks-ühele olukorra, tegi hea sööduga eeltöö Martin Tomberg.

Kuivõrd rohkem väravaid kohtumises ei sündinud, tähistas peakohtunik Karl Kena teise poolaja lõpus kõlanud vile Kalevile kindlat 3:0 võitu. Kalevi jaoks oli tegu teise U19 Eliitliiga Meistriliiga võiduga: meistrikarikas tõsteti pea kohale ka 2022. aastal.