15

04.2012

09:23

Kalevit lahutas supervõidust vaid kaks minutit

Kui Kalevi kunstmurul tiksus ette 89. mänguminut ja kodumeeskond Rasmus Tomsoni väravast endiselt 1:0 ees oli, paistnud kusagilt, et järgneb krahh, mis päädib hoopis Levadia 2:1 võiduga.

Sergei Ratnikovi meeskond alustas isukalt. Tosina minuti järel eksis Igor Morozov paremalt äärelt tulnud Elbashan Kabashi tsenderduse klaarimisel ja õige mees õiges kohas oli Rasmus Tomson.

Lõpuvileni jäi veel minut, Kalev hoidis edu ja näis, et hooaja teine suurüllatus Kuressaare võidu kõrval Flora üle on sündimas.

Aleksandr Kulinitši tsenderdus 89. minutil vasakult äärelt lendas Igor Subbotini suunas, kuid kahevõitluses Subbotiniga tõstis Ionel Armeani käe üles ning peatas sellega palli teekonna. Penalti! Ei aidanud kalevlaste tulised protestid ega ka see, et Armean vigastatuna väljakult minema viidi. Vigastusest tingitud väikese mänguviivituse järel oli penaltipunktil kindlus ise Igor Morozov – 1:1!

Vaevalt oli tablool Levadia skoori koha peale "1" asetatud, kui see number taas muutus. Jälle algas rünnak vasakult äärelt, kust Janar Toomet tsenderdama pääses. Madal pall oli Kalevi võõrleegionärile Hiroyuki Mitsuyamale liiga keerulise põrkega ning kohmaka puute järel maandus pall oma väravas.

"Kõik teame, et mäng kestab 90 minutit pluss lisaminutid. Polegi nagu midagi öelda - neil oli õnne," rääkis Kabashi. "85 minutit mängisime suurepäraselt. Neil polnud eriti võimalusi. Samas ei suutnud ka meie ära lüüa ning lasime lõpus neil kaks lüüa. Selline see jalgpall on."

"Loomulikult on Levadia parem meeskond, aga see, kuidas see võit saadi..." ohkas kalevlaste abitreener Daniel Meijel. "See pole enam reaalne. Jõudsime juba video pealt ka asjad üle vaadata ning kui ma tohiksin neid olukordi kommenteerida nii, nagu nad tegelikult olid, siis..."

Agooniat ning šokki ühekorraga kogema pidanud Kalev suutis järelejäänud üksikute minutite jooksul veel oma situatsiooni kohta väga korraliku surve peale panna. Teeniti arvukalt nurga- ja karistuslööke ning kirja saadi ka pealelööke. Neist ühe sai enda nimele ka väravavaht Mart-Mattis Niinepuu, kes martpoomilikult nurgalöögi ajaks vastaste karistusalla jooksis ning peaga ka löögile pääses. Paraku oli tema löök õige pisut liiga kõrge ning ühtlasi kõlas ka lõpuvile. Levadia oli võitnud. Ja veel kuidas!

"Esiteks pean ütlema, et see oli meie konkurentsitult kõige halvem mäng, mida me sel hooajal mänginud oleme," põrutas Levadia peatreener Marko Kristal. "Selle tõttu olen väga õnnelik, et siit veel kolme punktiga välja tulime. Ütleme ausalt, et mängu põhjal me seda ei väärinud, aga lõpp hea, kõik hea."

Kristalile sekundeeris ka meeskonna kapten Igor Morozov. "Ütleme nii, et meie mängupilt ei olnud kõige parem ning selle võidu saime õnnega pooleks. Minu rumal eksimus esimesel poolajal võinuks meeskonnale kalliks maksma minna.”

Draamatilisest võidust teenitud kolm punkti tõstsid Levadia 18 punktiga teiseks, mängu vähem pidanud Kaljust jäädakse ühe punkti kaugusele, samas kui Florat edestatakse kahe silmaga. Tallinna Kalevil on kaheksast mängust viiendat kohta väärt seitse punkti.

Järgmisel laupäeval sõidab Kalev külla FC Kuressaarele, Levadia võõrustab Paidet. Mõlemad mängud algavad kell 17.00.

14. aprillil kell 17:00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuru (Staadioni 8, Tallinn)
JK TALLINNA KALEV - TALLINNA FC LEVADIA  1:2 (1:0)
Väravad: 13. Rasmus Tomson - 89. pen. Igor Morozov, 90.+1. ov. Hiroyuki Mitsuyama
Hoiatused: 49. Rameš Mamedov, 50. Edwin Stüf, 69. Ionel Armean, 90.+2. Kassim Aidara - 48. Aleksandr Kulinitš

JK Tallinna Kalev: 1-Niinepuu, 15-Kukebal, 3-Mamedov, 6-Kase, 19-Armean (90. 26-Kobjakov), 17-Whalen (61. 21-Jõgiste), 14-Edwin Stüf (75. 7-Koroljov), 8-Kabashi, 10-Mitsuyama, 9-Tomson, 16-Aidara.
Varus: 89-D. Savitski, 20-Karpõtšev, 21-Jõgiste, 7-Koroljov, 26-Kobjakov, 22-Niinlaub, 23-Kulikov.

FC Levadia: 1-Smiško, 19-Kulinitš, 3-Artjunin, 4-Morozov, 27-Raudsepp, 10-Subbotin, 6-Antonov, 23-Kaljumäe (80. 18-Taar), 5-Leitan (73. 21-T. Laurits), 28-Hunt (61. 9-Rättel), 7-Toomet.
Varus: 30-Pikker, 2-Ingermann, 16-Ustaal, 18-Taar, 25-Elhi, 21-T. Laurits, 9-Rättel.

Mänguolud: +5, pilves kergelt vihmane ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.