01

04.2012

11:37

Kalevite duelli võitis kindlalt Sillamäe

JK Sillamäe tõestas, kumb Kalev on tänavu Meistriliigas parem, võites nimekaimud Tallinnast 4:1, avapoolaja seejuures 3:0.

Tasavägise alguse järel vabastas Maksim Paponovi sööt 16. minutil Vladislav Ivanovi tallinlaste väravavahi Mart-Mattis Niinepuuga silmtsi ning ründaja saatis palli raskusteta alanurka. Kaheksa minutit hiljem tulistas Ivanov 28 meetrilt seisuks 2:0 ja 41. minutil sai sama mehe söödust hästi löögile Sergei Vihrov, kes ka ei eksinud.

Hooaja värava- ja võiduarve avanud sillamäelaste leerist kostis üksteisevõidu rõõmuhõiskeid. “Ootasime liiga kaua esimest väravat ja esimest võitu. Ootus tegi närviliseks ja pingestatuks, kuid pärast avatabamust tundis meeskond end enesekindlalt ja vormistas tähtsa võidu,” lausus Sillamäe loots Valeri Bondarenko. “Lõpuks suutsime oma poolehoidjaid rõõmustada!”

Naerusuiselt jagas kommentaare ka Paponov: “Emotsioonid on ülevoolavad! Oleme võidu üle rõõmsad! Esimestes ringides näitasime ilusat mängu, kuid ei löönud ära. Nüüd tegime seda neli korda ja kõik kollid olid väga ilusad.”

Tallinna Kalev kahandas 79. minutil seisu 1:3-le, kui Ats Sillaste pallikaotuse järel oli kaugelt täpne Risto Kägo. Vladimir Malinini värav kümme minutit hiljem kustutas aga võõrustajate igasugused lootused.

Tallinna meeskonna abitreener Daniel Meijel ei olnud õigustatult rahul oma meeskonna kaitsetööga. Eriti esimesel poolajal.

“Sillamäel mängis ründes üks Ivanov, kes sai kerge vaevaga jagu meie neljast kaitsjast ja realiseeris kenasti oma võimalused,” ütles Meijel. “Esimese poolaja kaotasime täielikult, teisel olime paremad ja ilus värav tõstis tuju, aga ka Sillamäel olid oma šansid.”

Tallinlane Edwin Stüf märkis, et esimesel poolajal kaotati keskväli, mis lubas võõrustajatel domineerida. “Kaitse ei saanud ühe mängijaga hakkama, teisel poolajal olime paremad, kuid sellest ei piisanud mängukäigu muutmiseks,” kahetses Stüf.

Tallinna Kalev on viiest mängust kogutud seitsme punktiga neljas, Sillamäe neljast matšist teenitud viie silmaga viies. Järgmisel laupäeval võõrustab Tallinna Kalev FC Florat ja Sillamäe Kalev sõidab külla Paidele. Mõlemad mängud algavad kell 17.00.

31.03. kell 17:00 Sillamäe Kalevi kunstmuruväljak (Kesk 30, Sillamäe)
JK SILLAMÄE KALEV - JK TALLINNA KALEV 4:1 (3:0)
Väravad: 16., 22. Vladislav Ivanov, 41. Sergei Vihrov, 89. Vladimir Malinin - 80. Risto Kägo
Hoiatused: 38. Alexey Naumov - 31. Rameš Mamedov, 70. Kassim Aidara

JK Sillamäe Kalev: 1-Starodubtsev, 26-Tamberg (54. 71-Veis), 20-Gnedojus, 18-Nesterovski, 5-Valaitis, 3-Naumov, 9-Paponov, 55-Malinin, 11-Podelis (41. 23-Sillaste; 82. 19-Macežinskas), 10-Ivanov, 17-Vihrov.
Varus: 30-Levizi, 71-Veis, 12-Dudarev, 19-Macežinskas, 21-Koršunov, 23-Sillaste, 15-Volkov.

JK Tallinna Kalev: 1-Niinepuu, 14-Edwin Stüf, 3-Mamedov, 6-Kase, 15-Kukebal, 17-Whalen (53. 24-Ratnikov), 16-Aidara, 8-Kabashi (70. 5-Kägo), 10-Mitsuyama, 11-Alijev (87. 7-Koroljov), 9-Tomson.
Varus: 89-D. Savitski, 7-Koroljov, 13-Viikna, 20-Niinlaub, 5-Kägo, 24-Ratnikov, 18-Kõrtsmik.

Mänguolud: +5, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.