22

07.2012

11:58

Kalju alistas Flora ning jätkab võimsalt

Kalju jalgpallifestivali kulminatsioon, 90 minutit kestnud kompromissitu lahing Meistriliiga tiitli nimel Nõmme Kalju ja FC Flora vahel lõppes Kadrioru staadionil võõrustaja 2:0 võiduga.

"Üritasime mängu enda kontrolli all hoida, kuid kahjuks muutis üks standardolukord kogu kohtumise kulgu - pidime väga suurte jõududega ründama hakkama ning kui ise ei suuda väravaid lüüa, siis on raske mängu võita," tõdes kohtumise järel Flora peatreener Martin Reim.

Kadrioru staadionil peetud mängu kahe Meistriliiga gigandi vahel algas oodatult võrdselt ning võitluslikult. Arvukate võimaluste järel asus 38. minutil juhtima Kalju, kui Sergei Terehhovi karistuslöök leidis tagumises postis Eino Puri, kes palli Stanislav Pedõki selja taha saatis.

"Suutsin õiges kohas seista, pall kukkus jala peale ning koksasin selle lihtsalt võrku," kirjeldas avavärava autor oma tabamust. "Seitse punkti edu Flora ees on väga hea tulemus!"

Vaheajal esines Teele Viira, mis pealtvaatajaid sütitas ning häälekalt kaasa elama õhutas. Väike vihm ei häirinud kedagi ning teine poolaeg võis alata.

Avapoolajal löödud värav muutis mängu. Kaotusseisus Flora vangerdas Meelis Peitre välja ning sisse tuli U-19 EM-il Eesti eest säranud Karl-Eerik Luigend, mille tõttu võis eeldada, et Flora asub isukalt ründama. Nii läkski.

Siiski oli Kalju see, kes järgmise värava kirja sai. Yankuba Ceesay mängis Jüri Jevdokimoviga seina ning tulistas võimsa pommi Flora väravavõrku, tehes 63. minutil seisuks 2:0.

Edasine mäng kulges Flora üritustega palli vallata ja pika palliga eest ründajaid leida, samal ajal kui unarusse jäetud kaitset oleks võinud mitmel korral ära kasutada Kalju, kuid kontrarünnakutel jäid olukorrad realiseerimata.

"Oli selline mäng, kus suutsime oma väravad ära lüüa ja kõvasti kaitses tööd teha ja nii need punktid tulevad. Meie edu tuleneb sellest, et oleme suutnud punktid ära võtta - hea kaitse ning resultatiivne ründeliin," oli Kalju peatreener Igor Prins mängu järel rahulolev.

21. juulil kell 17.00 Kadrioru staadion (Roheline aas 24, Tallinn)
NÕMME JK KALJU - TALLINNA FC FLORA  2:0 (1:0)
Väravad
: 38. Eino Puri, 63. Yankuba Ceesay
Hoiatused: 6. Tihhon Šišov, 67. Oliver Konsa, 78. Kristen Viikmäe - 15. Nikolay Mashichev, 86. Nikita Baranov

JK Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 5-Bärengrub, 6-Rodrigues, 77-Šišov, 75-Wakui, 8-Ceesay, 18-Terehhov (62. 9-Quinteri), 10-Konsa (90.+1. 16-Melts), 7-Puri (58. 15-Jevdokimov), 11-Viikmäe.
Varus: 96-Koppel, 23-Takeda, 9-Quinteri, 16-Melts, 15-Jevdokimov, 2-Bianchi, 3-Koogas.

FC Flora: 1-Pedõk, 11-Luts, 22-Baranov, 7-Beglarišvili (69. 9-Alliku), 24-Palatu, 25-Frolov, 16-Jürgenson, 18-Mashichev, 6-Mets, 41-Minkenen (81. 99-Prosa), 5-Peitre (46. 73-Luigend).
Varus: 12-Toom, 4-Jahhimovitš, 13-Laabus, 73-Luigend, 10-Pukk, 99-Prosa, 9-Alliku.

Mänguolud: +15, pilves vihmane ilm, muruväljak väga heas seisukorras.