03

10.2012

06:43

Kalju hävitas viimase pooltunniga Viljandi

FC Viljandi jäi küll juba 2. minutil pärast Juri Jevdokimovi realiseeritud penaltit kaotusseisu, ent ka kõige optimistlikumad Kalju toetajad ei võinud loota nii väravarohket viimast pooltundi, kui see sündis Viljandi linnastaadionil.

Sander Sinilaiu iluvärav 27. minutil seadis jalule viigi ja ka Tarmo Neemelo 38. minuti tabamus ei ennustanud veel katastroofi, ehkki Kalju oli selgelt domineerivam ja loovam osapool. Väravaluugid päästis valla Eino Puri 61. minutil.

Pärast seda lõi Neemelo veel neli ja Tanel Melts kaks väravat ning Kalju 9:1 võit FC Viljandi vastu oli tõsiasi.

„Häbi on, et meile nii palju löödi. Poisid mängisid väga tujutult kaitses,“ ohkas Viljandi loots Zaur Tšilingarašvili.

„Lõppskoor oli küll suur, aga kui arvestada meie võimalusi, siis oleks võinud see tunduvalt suurem olla,“ jäi Kalju kapten Alo Bärengrub nõudlikuks. „Tegelikult oleksime pidanud mängu juba esimese poolajaga ära otsustama. Oleks kindlasti soovinud oma värava puhtana hoida, kuid Viljandi löödud iluvärav lõi meid natukene rööpast välja.“

Kalju liigub vääramatult tiitli suunas, olles teeninud 31 mängust 82 punkti, Viljandi paikneb 25 silmaga seitsmendal pügalal.

Tuleval laupäeval sõidab Kalju külla Narva Transile, FC Viljandi aga Tallinna Levadiale.

2. oktoobril kell 16:45 Viljandi linnastaadion (Ranna pst 1, Viljandi)
FC VILJANDI - NÕMME JK KALJU  1:9 (1:2)
Väravad: 27. Sander Sinilaid - 2. pen. Juri Jevdokimov, 38., 63., 78., 83., 89. Tarmo Neemelo, 60. Eino Puri, 72., 90. Tanel Melts
Hoiatused: 2. Martin Tšegodajev, 44. Marten Mütt, 88. Eron Krillo

FC Viljandi: 1-Ventsel, 26-Liivamägi, 77-Lätt, 22-Mütt, 80-Tšegodajev, 8-Sinilaid, 7-Leimann, 21-Torop (59. 10-Laht), 9-Belov (46. 4-Indermitte), 3-Klemmer, 17-Karu (46. 11-Krillo).
Varus: 10-Laht, 4-Indermitte, 11-Krillo.

JK Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 5-Bärengrub, 3-Koogas, 77-Šišov, 75-Wakui (69. 8-Ceesay), 7-Puri, 10-Konsa (73. 18-Terehhov), 16-Melts, 15-Jevdokimov (77. 11-Viikmäe), 99-Neemelo.
Varus: 96-Koppel, 11-Viikmäe, 2-Bianchi, 6-Rodrigues, 18-Terehhov, 25-Cole, 8-Ceesay.

Mänguolud: +12, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.