07

04.2012

17:27

Kalju kolm väravat teisel poolajal surusid Transi põlvili

Nõmme Kalju näitas Meistriliiga viienda vooru kohtumise teisel poolajal Narva Transi vastu tõelist rammu, muutes 1:1 skoori kindlaks 4:1 võiduks.

“Võit oli kogu meeskonna tegevus ja sellest Transi viigiväravast ei lasknud me end morjendada ning mängisime oma mängu edasi,” sõnas kaks väravat löönud Tarmo Neemelo mängujärgses intervjuus.

Sportland Arenal avati skoor juba 2. minutil, kui Tarmo Neemelo nurgalöögi järgses olukorras palli sai ja selle väravasse saatis. Värav muutis Kalju veelgi näljasemaks ning nii mitmelgi korral oldi lähedal seisu duubeldamisele.

Avapoolaja lõpuosas sai Trans hoolimata Kalju domineerivamast mängust kirja värava, kui äärelt tulnud tsenderdus mingi ime läbi Dmitrijs Medeckisile jõudis ning ta lohakaks muutunud kaitsjate prohmakale tänu idavirumaalaste hooaja esimese värava lõi.

“Esimest poolaega me kontrollisime, kuid me ei saanud oma teist väravat kätte – hoopis Narva lõi selle. Teisel poolajal lõime me oma võiduks vajalikud väravad ära ja olime hoopiski täpsemad realiseerimises,” arutles Kalju abitreener Fredo Getulio Aurelio.

Hoolimata Transi teisel poolajal näidatud südikast mängust oli taas Kalju see, kes väravavõrku sahistas, kui Neemelo söödu realiseeris külma rahuga Oliver Konsa, tehes seisuks 2:1! Enne seda oli Trans ründetegevusse suuremad jõud koondanud. Kaitse jäi aga unarusse ja see oli alles esimene kord kolmest, kui Kalju Transi tagaliini hõreduse ära kasutas.

Kõigest nelja minutiga otsustati ära kohtumise saatus, kui Damiano Quintieri 78. minutil Kalju 3:1 ette viis ning kohtumise lõppsõna jäi Neemelole, tehes lõppresultaadiks 4:1.

Kohtumise lõpus oli Kaljul võimalik edu kasvatada, kuid Jüri Jevdokimov eksis penalti löömisel, mille Transi väravavaht Vladimir Malkov tõrjus.

“Meie vastu töötas täna taas kuldreegel, et kui ise ei löö, lüüakse sulle. Võrreldes eelmiste mängudega pole meil mingit edasiminekut olnud, meil ei tule enam oma mäng lihtsalt välja ning ma ei oska öelda milles probleem on,” sõnas Transi kaitsja Erik Grigorjev.

Trans jätkab sellega tabelis ühe punktiga üheksandal kohal, samas kui 13 punkti kogunud Kalju on tabeliliider sama arv silmi teeninud FC Flora ees.

Nõmme Kalju peab oma järgmise kodumängu järgmisel laupäeval kell 14.00, kui võõrustatakse otseses kullaheitluses FC Florat. Enne seda on aga kavas kohtumine Sillamäe Kaleviga, mis toimub juba sel teisipäeval Ida-Virumaal. Trans on teisipäevasest matšist prii ja nende jaoks jätkub Meistriliiga alles 21. aprillil võõrsil Flora vastu.

07.04. kell 14:00 Sportland Arena (Asula 4c, Tallinn)
NÕMME JK KALJU - NARVA JK TRANS  4:1 (1:1)
Väravad: 2., 82. Tarmo Neemelo, 63. Oliver Konsa, 78. Damiano Quinteri - 40. Dmitrijs Medeckis
Hoiatused: 34. Aleksandrs Abramenko, 39. Aleksandr Kulik, 90.+4. Aleksandr Alekseev
90.+1. tõrjus Vladimir Malkov Juri Jevdokimovi penalti

JK Kalju: 1-Teleš, 3-Koogas, 5-Bärengrub, 14-Kallaste, 77-Šišov, 75-Wakui, 10-Konsa (90.+2. 16-Melts), 9-Quinteri, 11-Viikmäe (66. 15-Jevdokimov), 99-Neemelo (89. 23-Takeda), 8-Ceesay.
Varus: 96-Koppel, 15-Jevdokimov, 16-Melts, 23-Takeda, 18-Terehhov, 2-Bianchi, 6-Rodrigues.

JK Trans: 1-Malkov, 14-Grigorjev, 4-Ovsjannikov, 18-Kulik, 10-Abramenko, 8-Medeckis (79. 20-Borisovs), 5-Kazakov, 19-Irie, 11-Leontovitš (71. 13-Fjodorov), 7-Gussev, 9-Gruznov (46. 12-Alekseev).
Varus: 33-Matrossov, 20-Borisovs, 13-Fjodorov, 12-Alekseev, 3-Mbia Ekobena, 21-Kutuzov, 15-Kitto.

Mänguolud: -1, kergelt lumesajune tuuline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.