24

09.2013

16:30

Kalju võit teravdas kullaheitlust

Täna toimus Premium liigas kaks mängu, mis omasid väga suurt tähtsust medalite jagamisel. Tiitlinõudlejate Nõmme JK Kalju ja Tallinna FC Levadia vahelises XXIV vooru mängus jäi peale Kalju 2:1.

Paljude võimalustega mängus läks Kalju Eino Puri 16. minuti peaga väravast juhtima. Puri oli veerand tundi hiljem aktsioonis teises kastis, kui tõmbas maha Dmitri Kruglovi, kes enda teenitud penalti ka 33. minutil realiseeris.

55. minutil jäi Levadia vähemusse, sest punase kaardi teenis Aleksei Jahhimovitš. 72. minutil kandis Kalju surve vilja ning Puri oli taas kastis, et peaga pall Roman Smiško seljataha toimetada. Kuigi Levadia suutis kümne mehega võimalusi tekitada ning Rimo Hunt tabas veel ka latti, siis rohkem väravaid mängus ei löödud.

Turniiritabelis kaotab Kalju nüüd Levadiale vaid kahe punktiga. Tuleval nädalavahetusel võõrustab Kalju Sillamäe Kalevit ning Levadia sõidab külla Narva Transile. Levadia ja Kalju kohtuvad liigas taas juba järgmisel teisipäeval.

Pronksi eest heitlev Sillamäe Kalev jäi kodus küll kiiresti kaotusseisu, kuid võitis siiski kindlalt 3:1 Paide Linnameeskonda. Sillamäe väravad lõid Daniil Ratnikov, Martin Vunk ja Kassim Aidara. Paide värav sündis penaltist kuuendal minutil, mil täpne oli Andre Mägi. Kõik väravad löödi esimesel poolajal.

Premium liiga 24. ja 31. vooru mängud:

24. septembril kell 17:00 Kadrioru staadion (Roheline aas 24, Tallinn)
NÕMME JK KALJU - TALLINNA FC LEVADIA  2:1 (1:1)
Väravad: 16., 72. Eino Puri - 33. pen. Dmitri Kruglov
Hoiatused: 21. Jorge Rodrigues, 33. Eino Puri, 59. Damiano Quintieri - 29. Andero Pebre, 52. Aleksei Jahhimovitš, 79. Rimo Hunt, 81. Oleksandr Volchkov, 88. Dmitri Kruglov, 90.+1. Ilja Antonov
Eemaldamine: 55. Aleksei Jahhimovitš

JK Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 5-Bärengrub, 6-Rodrigues, 4-Maehara (73. 23-Voskoboinikov), 75-Wakui, 12-Jefferson, 11-Kimbaloula, 7-Puri, 9-Quintieri, 99-Neemelo.
Varus: 69-Aland, 17-Kirss, 15-Jevdokimov, 18-Terehhov, 20-Dupikov, 23-Voskoboinikov, 21-Listmann.

FC Levadia: 1-Smiško, 3-Artjunin, 22-Pikk (85. 11-Teever), 21-Jahhimovitš, 17-Podholjuzin, 20-Pebre (58. 2-Volchkov), 27-Raudsepp (68. 6-Antonov), 15-Dmitrijev, 33-Kruglov, 28-Hunt, 9-Rättel.
Varus: 30-Pikker, 10-Subbotin, 2-Volchkov, 19-Kulinitš, 6-Antonov, 23-Kaljumäe, 11-Teever.

Mänguolud: +8, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 489
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Martin Lember, Maikel Mikson
Neljas kohtunik: Jaan Roos

24. septembril kell 17:00 Sillamäe Kalevi staadion (Kesk 30, Sillamäe)
JK SILLAMÄE KALEV - PAIDE LINNAMEESKOND  3:1 (3:1)
Väravad: 14. Daniil Ratnikov, 29. Martin Vunk, 31. Kassim Aidara - 6. pen. Andre Mägi
Hoiatused: 19. Kassim Aidara, 42. Mindaugas Bagužis - 28. Markus Holst, 56. Rauno Tutk

JK Sillamäe Kalev: 35-Levizi, 99-Kabaev, 22-Tjapkin (81. 14-Novikov), 94-Aidara (75. 13-Kulbis), 7-Volodin, 3-Dudarev, 2-Cinikas, 9-Zahovaiko (72. 27-Aleksejev), 10-Ratnikov, 15-Vunk, 26-Bagužis.
Varus: 53-Kolesnikov, 27-Aleksejev, 14-Novikov, 13-Kulbis, 18-Raido Leokin, 33-Rando Leokin.

Paide LM: 1-Lavrentjev, 28-Holst, 3-Tubarik, 13-Mägi, 16-Peitre (46. 6-Puhke), 8-Kõll, 25-Reinsoo (84. 15-Anso), 19-Tutk, 11-Vassiljev, 17-Varendi, 14-Rõivassepp.
Varus: 15-Anso, 6-Puhke.

Mänguolud: +10, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.