23

07.2011

18:46

Kalju võttis Kuressaare vastu jõuga kolm punkti

Nõmme JK Kalju jätkas tänavust muljetavaldavat võõrsilmängude seeriat, kui alistas FC Kuressaare 2:0.

Kalju, kes ei ole sel hooajal kodust eemal mängides kordagi kaotanud, suutis kaitses meeleheitlikult võidelnud Kuressaare murda 60. minutil, kui Tarmo Neemelole tehtud vea järel realiseeris penalti Ken Kallaste.

Visale kaitsetööle rajanenud saarlaste vastu oli mäng sellega sisuliselt tehtud, kuivõrd terve matši jooksul ei loonud Kuressaare ühtki sajaprotsendilist väravavõimalust. Kalju seevastu hoidis saarlasi pidevalt surve all, kuid ei mõistnud tabamuseni jõuda.

Kohtumise järel tunnistas Kalju teise värava autor Kristen Viikmäe, et realiseerimine jättis paremat soovida.

“Esimesel poolajal oli meil vähemalt kuus väravavõimalust, pluss ühest olukorrast võinuks ka penalti anda,” lausus Viikmäe. “Pigem jäi meie enda realiseerimata võimaluste taha. Sellist tunnet aga ei olnud, et ei tea, mis saab, et me ei löö ära.”

Ühe lõi ära Viikmäe ise. 66. minutil võitis Hidetoshi Wakui palli Kaljule, söötis paremale äärele Oliver Konsale ning Viikmäe edestas kaitsja Rauno Reimani.

“Momendid olid koguaeg olemas. See on täielik ebaõnn, kui selliste olukordade pealt ära ei löö, lõpuks lõime,” jäi Viikmäe rahulikuks. “Teadsime, et vastastel on koosseisuga raskusi, kuid see meid ei mõjutanud.”

Kalju poolelt olid korduvalt väravale lähedale Tarmo Neemelo, Konsa, Viikmäe, vahetusest sekkunud Juri Jevdokimov, ent Priit Pikkeri tõrjed ja saarlaste kaitseliin ei lubanud nõmmekate väravate arvu kasvatada.

Olude sunnil seisis Kuressaare keskkaitse kohal enamasti ründaja või äärepoolikuna tegutsev kapten Martti Pukk, kelle kõrval mängis noor Rauno Reiman. Kaitses alustas ka teine uus lisandus Konstantin Logvin.

Puki sõnul oli Kuressaare eesmärgiks täna endale mitte väravat lasta. “Minul oli esmakordne kogemus keskkaitses mängida ja leppisime poistega kokku, et endale lüüa ei lase,” rääkis Pukk. “Tahtsime taga nullil hoida ja eks meil pidi ka see võimalus tulema, aga jäime ühte olukorda hiljaks ja sealt see penalti tuli.”

42 punkti kogunud Kalju jätkab Flora järel teisel kohal, 13 silma teeninud FC Kuressaare püsib üheksandal tabelireal. Järgmisel laupäeval sõidab Kuressaare kell 17.00 algavaks telemänguks külla Viljandile, Kalju võõrustab kell 19.30 Sillamäe Kalevit.

23. juulil kell 17:00 Kuressaare linnastaadion (Staadioni 2, Kuressaare)
FC KURESSAARE - NÕMME JK KALJU  0:2 (0:0)
Väravad
: 59. pen. Ken Kallaste, 66. Kristen Viikmäe
Hoiatus: 58. Elari Valmas

FC Kuressaare: 1-Pikker, 2-Logvin (46. 11-Mere), 13-Rauno Reiman, 14-Jäger, 7-Kelder, 23-Luup, 19-Seeman, 8-Randmann (67. 20-Margus Rajaver), 39-Valmas, 9-Pukk, 10-A. Ilves (84. 6-Pohlak).
Varus: 12-Hansen, 6-Pohlak, 20-Margus Rajaver, 11-Mere, 17-Pruul.

JK Kalju: 69-Kütt, 3-Koogas, 5-Bärengrub, 4-Gutierrez, 14-Kallaste, 12-Konsa, 7-Puri, 11-Viikmäe, 99-Neemelo, 75-Wakui, 18-Terehhov (75. 15-Jevdokimov).
Varus: 1-Savitski, 6-Mitsuyama, 25-Vnukov, 26-Kovtunovitš, 15-Jevdokimov, 9-Tšegodajev.

Mänguolud: +26, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.