15

07.2012

07:55

Kalju võttis Tartus kindla võidu

Laupäevases Meistriliiga 19. vooru kohtumises võõrustas Tammeka liiga liidrit Nõmme Kaljut. Kuigi veel 80. minutil oldi veel mängus ilusti sees, tuli lõpuks vastu võtta 1:4 kaotus.

Tammeka paisunud laatsaret ei jätnud peatreener Kristjan Tiirikule just palju valikuvabadust põhikoosseisu valimisel. Äärekaitses võtsid koha sisse Martin Naggel ning Tanel Joosep. Kollaste kaartidega väljas olnud Alex Nimo asemel sai võimaluse Meelis Meisalu. Nõmme Kalju omakorda kasutas võimalust anda puhkust euromängudes palju mänguaega saanud meestele ning põhikoosseisus said platsile ka sellised mehed nagu vanameister Sergei Terehhov ja Jüri Jevdokimov.

Mäng algas võimalustevaeselt ja üpris aeglaselt. Nagu eeldada võis, valdas palli rohkem Nõmme Kalju, kuid võimalusi see-eest luua ei suudetud. Alles paarikümne minuti möödudes muutusid Kalju rünnakud teravamaks ja hakkasid Tammeka väravale ohtu kujutama. Kõigepealt saatis Jevdokimov peaga napilt palli Tammeka väravast mööda ja mõni minut hiljem suutis Sergei Terehhov ära kasutada Tammeka väravavahi Andrus Lukjanovi nõrgaks jäänud puhastamise ja saatis palli 20 meetri pealt otse õhust valveta jäänud Tammeka väravasse.

Kalju rünnakutelaviin jätkus poolaja lõpuni. Lukjanov heastas aga oma eelneva eksimuse ja päästis tartlased halvimast, tehes kaks suurepärast tõrjet. Kõigepealt näitas ta oma oskusi Viikmäe pealöögi tõrjumisel ja veidi hiljem suutis ka Tanel Meltsi terava ülepuusalöögi pareerida.

Teisel poolajal mäng tasakaalustus. Tunni aja möödudes said oma löögioskusi proovida Meistriliiga juunikuu parimaks mängijaks valitud Hidetoshi Wakui ja Yankuba Ceesay, kuid nende madalad üritused ei suundunud raami. Vaikselt aktiviseerus ka Tammeka, kelle parimaks võimaluseks oli Kaspar Kaldoja karistuslöök 25 meetri pealt, mille Nõmme Kalju väravavaht Vitali Teleš oli sunnitud üle lati tõrjuma.

78. minutil muutus seis aga Kalju jaoks palju kindlamaks, kui paremalt tulnud tsenderduse suunas värava ette tagasi Jevdokimov ja rünnakule tormanud Wakuil polnud probleeme pall mõnelt meetrilt peaga väravasse suunata.

Nõmmekate rõõmupidu ei kestnud aga kaua, sest juba 82. minutil lõi Tammeka ühe värava tagasi. Kaldoja läbisöödu järel healt positsioonilt löögile pääsenud Jürgen Lorenzi ürituse Teleš suutis küll tõrjuda, kuid tagasipõrganud palli lõi peaga oma esimeseks Meistriliiga väravaks Mikk Valtna.

Ärev heitlus kestis kuni 88. minutini, kui Oliver Konsa pääses suluseisuhõngulises olukorras täiesti vabalt Lukjanoviga silmitsi. Vahetusest sekkunud ründaja löök tabas mõlemat väravaposti. Mäng näis edasi liikuvat lausa mõnikümmend sekundit, kuid Kalju mängijate protestidest tingituna läks peakohtunik Hannes Kaasik abikohtunikuga nõu pidama ning otsustas Konsa löögi lugeda sisseläinuks.

Nõmme Kalju äärepooliku Sergei Terehhovi sõnul oli kohtuniku otsus õige: "Kaugelt tundus, et Konsa värav ületas väravajoone. Pärast küsisin Oliveri käest üle ja tema kinnitas, et oli värav." Temaga nõustus Kalju peatreener Igor Prins: "Mina nägin palli üle joone. Kohtunikud arutasid momendi läbi - see on nende otsus."
Mängu lisaminutitel vormistas skoori Tammeka kapten Siim Valtna, kes õnnetul kombel Meltsi tsenderduse oma väravasse lükkas.

Tammeka peatreener Kristjan Tiirik pidas mängu tulemust hoolimata vaieldavast kolmandast väravast õiglaseks: "Esimesel poolajal me väga Nõmme väravat ei ohustanud. Teisel poolajal mängupilt paranes. Olime veel 82. minutil mängus sees. Siis tuli huvitav olukord, kus äärekohtunik tundus Nõmme Kalju treeneripingi reaktsiooni tõttu värava ära lugevat. Aga Nõmme kokkuvõttes oli meist täna natuke parem ja vääris kolme punkti"

Temaga nõustus Terehhov: "Lõpus Tartu suutis mängu natuke põnevamaks muuta, kui 2:1 lõid, aga värsked mehed toodi sisse ja lõpuks oli tablool õiglane tulemus."

Tammeka vasakäär Mikk Laas ei jäänud aga mänguga rahule: "70 minutit suudame väga ilusat mängu mängida, vastasel polnud väga varianti. 2:0 pealt hakkas jama pihta. Liiga lihtsalt lasime endale ära lüüa. Kui Nõmme kolmas ära loeti, langes ka meeskonna motivatsioon."

14. juulil kell 19:30 Tartu Tamme staadion (Kungla 1a, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - NÕMME JK KALJU  1:4 (0:1)
Väravad
: 81. Mikk Valtna - 22. Sergei Terehhov, 78. Hidetoshi Wakui, 89. Oliver Konsa, 90.+3. ov. Siim Valtna
Hoiatused: -

JK Tammeka: 33-Lukjanov, 6-Joosep, 23-S. Valtna, 16-Naggel, 30-C. Anderson, 12-Tutk (84. 18-Paju), 5-Kaldoja, 25-Meisalu (72. 9-M. Valtna), 13-Lorenz, 17-Laas, 88-Paabut (78. 96-Tiru).
Varus: 31-Kutter, 9-M. Valtna, 18-Paju, 96-Tiru.

JK Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 5-Bärengrub, 6-Rodrigues, 3-Koogas, 75-Wakui, 8-Ceesay, 16-Melts, 18-Terehhov (86. 9-Quinteri), 15-Jevdokimov (78. 10-Konsa), 11-Viikmäe.
Varus: 69-Zomerski, 23-Takeda, 10-Konsa, 9-Quinteri, 7-Puri, 2-Bianchi.

Mänguolud: +18, vahelduv pilvisus; muruväljak heas seisukorras.