03

10.2012

06:02

Kaotus Narvale kustutas Paide lootuse viiendale kohale

Paide Linnameeskond pidi Meistriliiga 32. voorus tunnistama kodusel linnastaadionil Narva Transi 3:2 paremust. Kaotus lõpetas Paide seitsmemängulise kaotusteta seeria ning ühtlasi ka reaalse lootuse võidelda viienda koha peale.

Paide kapten Carl Tubarik sai avavile eel kätte Meistriliiga septembrikuu parima mängija auhinna ning mäng võis alata. Kuigi alguses surusid külalised usinalt, sai Paide kiiresti kohmetusest üle ning võttis mängu enda kontrolli alla.

19. minutil sai Paide publik toolidelt püsti karata, sest Narva värava ees toimunud saginast oli pall lõpuks võrgus. Algselt märgiti värav Sander Rõivassepa arvele, kuid hiljem parandati see Narva puuriluku Sergei Prikhodko omaväravaks.

Neli minutit hiljem oli Stanislav Goldbergil hiilgav šanss edu kasvatamiseks, kuid Prikhodkoga üks-üks-olukorda pääsenud U-21 koondislane lõi napilt väravast mööda. Paar minutit hiljem tõmbas Stanislav Kitto viimase mehena Goldbergi maha, ent pääses eemaldamise asemel kollase kaardiga.

Avapoolaja viimane veerandtund kuulus Transile. 30. minutil lõid narvalased karistuslöögi küll müüri, kuid pallile sai jaole Aleksandr Aleksejev, kes saatis selle paarikümne sentimeetri jagu postist mööda. Kolm minutit hiljem päästis Paide halvimast Aiko Orgla, tõrjudes vastaste ohtlikuma ründaja Vladislav Ivanovi lähilöögi.

Teisel poolajal läks mäng aina närvilisemaks ja jõulisemaks ning peakohtunik Roomer Tarajev pidi korduvalt mehi korrale kutsuma. Paidel oli veel paar poolikut võimalust, kui esmalt ei ulatunud 54. minutil viimasel hetkel pallini Veis ja see langes Prikhodko saagiks ning 64. minutil tõstis Reinsoo nahkkera üle väravavahi, aga paraku selgelt ka üle lati.

“Tänases mängus pidas see reegel paika, et kui ise ei löö, lüüakse sulle. Peale esimest väravat oli kohe 1-1 moment, kus oleks pidanud 2:0 lööma. See oleks võinud saada otsustavaks,” arvas Linnameeskonna peatreener Meelis Rooba.

“Kuni teise poolaja keskpaigani suutsime korralikku mängu mängida kuni kaitse eksis. Vastased said lihtsa värava ja see tõmbas meie mängutuju alla natuke. Eks see sai täna määravaks,” kahetses Rooba.

Järgmised viis minutit kustutasid Paide unistuse edestada sel hooajal vähemalt ühte profimeeskonda. Seni õlitatult töötanud kaitseliin eksis nii 65. kui 67. minutil ning Ivanovi ja Vitaly Kutuzovi tabamustest oli Trans pääsenud 2:1 ette.

Koleda perioodi krooniks sai Ivanov läbisööstul palli täpselt jalale ning põrutas 70. minutil Paide väravavõrku kolmandagi palli. Sel hetkel olid Paide meeste pead norus ning miski ei ennustanud, et mäng saab veel uue pöörde.

74. minutil suutis tehniline Goldberg teenida nurgalöögi, mille Urmas Rooba väravaks realiseeris. Vahe oli uuesti minimaalne ning Paidel tärkas uus lootus.

80. minutil toimus Narva värava all tõeline teatrietendus, kui Tarajev andis Paidele 5-6 meetrilt vabalöögi. Prikhodko oli eelnevalt palli kinni püüdnud, selle maha pannud ja siis uuesti kätte võtnud. Vahetusest sekkunud Tiit Tikenberg lükkas palli Goldbergi jalale, käis kõva raksakas, kuid pall lendas postipõrkest paraku auti. Etteruttavalt jäi see ka Paide parimaks viigivõimaluseks.

Järelejäänud minutite jooksul jõudis Goldberg 87. minutil veel üle lüüa ning esimesel lisaminutil said Martin Ustaali antud kornerite järel löögile nii Tubarik kui Andre Mägi.

“Eks ikka nädala sees mängud ole meie jaoks rasked – kui töölt tuled ja pead mängima veel hakkama. Aga seda ei saa täna mängus vabanduseks tuua,” jäi Rooba kindlaks, et Narva oli täna võidetav.

2:3 kaotus tähendab seda, et võõrsil viimastes voorudes hiilgavalt mänginud Linnameeskond püsib koduväljakul võiduta ligi kaks kuud – pärast Sillamäe Kalevi 2:0 alistamist on kodus saadud viiest mängust vaid kaks viigipunkti. Paidel on tabelis 38 punkti ning ühe mängu vähem pidanud Transil 45 silma. Narva sai Paide vastu sel hooajal kaks võitu ja kaks viiki ning omavaheline skoor peegeldub ka tabeliseisust.

Paidel on jäänud tänavu veel neli mängu, millest järgmine tuleb juba eeloleval laupäeval, kui sõidetakse külla Sillamäe Kalevile.

2. oktoobril kell 16:45 Paide linnastaadion (Kooli 1, Paide)
PAIDE LINNAMEESKOND - NARVA JK TRANS  2:3 (1:0)
Väravad: 14. ov. Sergey Prikhodko, 74. Urmas Rooba - 66., 70. Vladislav Ivanov, 69. Vitaly Kutuzov
Hoiatused: 43. Carl Tubarik, 56. Eerik Reinsoo - 15. Stanislav Kitto, 80. Sergey Prikhodko, 86. Nikolajs Zaicevs, 90.+2. Jevgenis Kazura

Paide LM: 12-Orgla, 13-Mägi, 3-Tubarik, 24-U. Rooba, 29-Veis, 8-Kõll, 25-Reinsoo (79. 22-Eteria), 30-Ustaal, 14-Rõivassepp (71. 10-Tikenberg), 28-Vanna, 16-Goldberg.
Varus: 10-Tikenberg, 18-Lehtonen, 22-Eteria.

JK Trans: 1-Prikhodko, 10-Abramenko, 15-Kitto, 5-Kazakov, 22-Kuplovs-Oginskis, 2-Kazura, 17-Alekseev (90. 12-Lvov), 11-Leontovitš, 14-Grigorjev, 20-Ivanov (85. 9-Gruznov), 21-Kutuzov (82. 18-Zaicevs).
Varus: 18-Zaicevs, 16-Škinjov, 9-Gruznov, 12-Lvov.

Mänguolud: +15, vahelduv pilvisus; muruväljak rahuldavas seisukorras.