21

08.2019

12:54

Karikavõistluste esimesed 1/8-finalistid on Elva ja Kalev

Evald Tipneri karikavõistlustel peeti eile kolm kohtumist. Kui Tallinna FC Flora jõudis suure võiduga 1/16-finaali, siis mõned tunnid varem selgusid juba esimesed 1/8-finalistid, kui Viljandimaalt lahkusid heade tulemustega FC Elva ja JK Tallinna Kalev.

Premium liigas mängiv Kalev oli võõral väljakul 3:0 parem II liigas pallivast Põhja-Sakalast. Kodumeeskond osutas Suure-Jaani Gümnaasiumi staadionil head vastupanu, sest Kalevi teine värav sündis alles 77. minutil. Avavärava eest hoolitses Brandon Bachmann 31. minutil, eduseisu kahekordistas Reinhard Reimaa. Tallinna võistkonna viimase tabamuse eest hoolitses 80. minutil Kevin Rääbis.

Esiliiga meeskond FC Elva oli samal ajal Soe keskasula staadionil 4:1 parem FC Tarvastu ja Tõrva ÜM-ist (III liiga). Kõik väravad löödi teisel poolajal ning külaliste neli väravat sündisid vähem kui 20 minuti jooksul. Markus Lokk viis Elva 50. minutil juhtima, neli minutit hiljem oli täpne Tarvo Timm. Paul-Feliks Frei suurendas külaliste edu 60. minutil ja U17 koondislane Andreas Kiivi lõi Viljandimaa meeskonna võrku neljanda palli 69. minutil. Kodumeeskonna auvärava eest hoolitses 73. minutil Joonas Horn.

FC Flora oli eilsel iseseisvuse taastamise päeval A. Le Coq Arenal 12:0 parem rahvaliigas mängivat Kohtla-Nõmmest. Neli väravat said kirja Herol Riiberg ja vahetusest sekkunud Erik Sorga. Markus Poom lõi kübaratriki ning ühe tabamus sai enda nimele Vlasiy Sinyavskiy.

Viimane 1/16-finaal peetakse täna õhtul kell 19.00 Hiiu staadionil, kus Nõmme Kalju FC võõrustab Esiliiga B-s pallivat Keila JK-d.