17

10.2024

13:24

Karikavõistluste kaheksandikfinaali läbis kaks naiskonda puhta seljatagusega

Naiste karikavõistlustel mängiti kolmapäeval, 16. oktoobril kaheksandikfinaale, kust edasipääsu veerandfinaali teenisid Tabasalu, Viimsi, Ararat ja Sportingu duubelnaiskond.

Viimsi JK (ML) – Tallinna FC Flora II (EL)

Viimsi JK võttis koduväljakul võidu, kui Tallinna FC Flora duubelnaiskond alistati tulemusega 4:1. Carmen Elisabeth Loime viis Viimsi juba kohtumise kuuendal minutil juhtima, naiskonna edu duubeldas Žanna Smirnova. Flora värava sai kirja Elis Soodla, kes viis naiskonnad 2:1 seisul vaheajale. Teisel poolajal skooris Viimsi eest Maite ning vahetusest sekkunud Gerda Liisa Matson – viimane sai seejuures tabamuse kirja esimesel üleminutil.

NJK Electra (RL) – Saku Sporting II (EL)

Saku Sportingu duubelnaiskond teenis võõrsil 1:0 võidu ainsa rahvaliiga naiskonnana kaheksandikfinaali jõudnud NJK Electra üle. Kohtumise otsustav tabamus sündis 12. minutil, kui võrku sahistas Katariina Vardja.

Põlva FC Lootos (ML) – JK Tabasalu (ML)

Meistriliiga naiskondade vastasseisust väljus võidukana JK Tabasalu, kui Põlva FC Lootos alistati kohtumise lõpuminutitel 3:2. Anne-Grethe Pajuviidik viis Tabasalus kohumise 26. minutiks kaheväravalisse eduseisu. Esimesel poolajal vastas sellele ühe tabamusega Marie Rahel Lail, viigitabamuse vormistas 84. minutil Elina Kahar. Vaid kaks minutit hiljem kirjutas Evelyn Šilina tabamus otsustava võidu Tabasalu nimele.

Tallinna FC Ararat (ML) – Paide Linnanaiskond (II.L)

Tallinna FC Ararat kirjutas enda nimele kaheksandikfinaalide suurima võidu, kui Paide Linnanaiskonna võrku sahistati üheksal vastuseta korral. Esimesel poolajal skooriti neljal, teisel poolajal viiel korral. Mängus näitasid kahel korral resultatiivsust Luiza Ghazaryan ja Veronika Asatryan, ühe tabamuse lisasid Sofia Priidemann, Jelizaveta Južaninova, Anastasija Južaninova, Darina Kudjavnina ja vahetusest sekkunud Kateryna Hutak.

Möödunud hooaja Meistriliiga esinelik Tallinna FC Flora, Saku Sporting, Tartu JK Tammeka ja JK Tallinna Kalev alustavad karikamänge veerandfinaalidest. Veerandfinaalide paaride loosimine toimub veebruari alguses.

ML = Meistriliiga, EL = Esiliiga, II.L = Teine liiga, RL = rahvaliiga

Ararat teenis karikavõistluste kaheksandikfinaalis suurima võidu. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee