17

08.2018

11:35

Karikavõistlustel pääsesid järgmisse ringi Flora, Legion ja Läänemaa

Eile peeti Evald Tipneri karikavõistlustel kolm 1/16-finaali, kui 16 parema sekka pääsesid Tallinna FC Flora, Tallinna JK Legion ja Läänemaa JK.

Keskses kohtumises, kus tänavune Esiliiga B võimas valitseja JK Legion võõrustas Pärnu JK Vaprust, sai lõpu Premium liiga meeskonna tänavune karikateekond. Legion läks mängu 20. minutil Rejal Alijevi väravast juhtima ning võitis avapoolaja 1:0. 86. minutil polnud enam võitjas kahtlust, kui Šahrijar Abdullajev kahekordistas Wismari staadionil kodumeeskonna eduseisu ning viimase naela Vapruse kirstu lõi Roman Grigorevskiy esimesel lisaminutil. Mäng on järelvaadatav SIIT.

Teistes kohtumistes üllatusi ei sündinud ning favoriidid said kirja suured võidud. FC Flora alistas EJLi TNTK staadionil Erik Sorga seitsme tabamuse toel Valga FC Warriori (II liiga) 13:0 ning Läänemaa JK (II liiga) oli kodus 14:1 parem FC Teleiosest (rahvaliiga). Teiseks poolajaks mängu sekkunud Aare Avila sai kirja kuus väravat.

Esimesena lunastas pääsme 1/8-finaali JK Tallinna Kalev (PL), kes alistas möödunud nädalal Tartu FC Santose (EL) 3:0. Teisipäeval jäi Premium liiga liider Nõmme Kalju FC Saaremaal FC Kuressaare (PL) vastu 1:2 kaotusseisu, kuid suutis mängu otsustavatel hetkedel enda kasuks kallutada tulemusega 3:2. Sama resultaadiga alistas FC Elva (EL) võõrsil Viimsi JK (II liiga) ja Paide Linnameeskond (PL) alistas Paide Linnameeskond III (II liiga) 2:1. Edasi pääses ka Tartu JK Tammeka (PL), kes oli kodus 1:0 üle Tallinna FC Flora U21-st (EL).

Järgmised 1/16-finaalid peetakse teisipäeval. Ajakavaga saab tutvuda SIIN.