06

03.2019

09:26

Kas Levadia küündib üle nelja hooaja kullani?

Premium liiga hooaja alguseni on jäänud 2 päeva ja täna võtame luubi alla Tallinna FCI Levadia, keda 1. ringi hüüdlause „Mehiste meeste mängu!“ võtmes tutvustame.

9-kordne Eesti meister ja karikavõitja

Eduka ajalooga Levadia trofeekapist võib leida 9 Eesti meistritiitlit, sama palju on neil ka karikavõistluste esikohti. 9 karikavõiduga on Levadia ka selle arvestuse Eesti edukaim klubi, viimane karikavõit pärineb Levadial 2018. aastast, kui finaalis alistati 1:0 FC Flora. Premium liigas pärineb Levadia viimane tiitlivõit aga 2014. aastast. Kahtlemata soovib Levadia seda väikest põuda tänavu lõpetada ning kõige kirkama medali poole püüelda.

Mehine comeback mängus Floraga

Levadia ühed tulisemad vastasseisud on ikka leidnud aset Flora vastu ja ühte väga põnevat mõõduvõttu said vutifännid nautida ka mullu, kui 16. vooru mängus Flora vastu 91. minutil 1:2 taha jäädi. Sellega ei olnud Levadia viimane sõna aga öeldud ning 95. minutil suutis mängu viimase löögiga 2:2 viigi päästa Igor Dudarev - loodame sääraseid põnevusmatše näha ka algaval hooajal!

Mehine väravavaht Sergei Lepmets

Sergei Lepmets on Levadia kindel esikinnas olnud viimased kolm aastat ja kuigi 2016. aasta märtsis liitus ta tiimiga esialgu amatöörmängijana, kuulus ta kohe hooaja avamängus Flora vastu põhikoosseisu. 0:0 mängus tegi Lepmets mitmeid otsustavaid tõrjeid ja sealt edasi ta enam kellelegi teisele sisuliselt võimalust ei andnudki. Viimase kolme hooaja jooksul on ta eemale jäänud vaid ühest mängust (sealjuures on ta viimased kaks aastat kaasa teinud kõik 72 Premium liiga mängu) ning kindlad esitused Levadia väravasuul on mehe tõstnud ka A-koondise põhiväravavahtide sekka.