24

05.2024

17:34

Klubijalgpalli pidupäev | Naiste karikavõitja selgitavad debütant ja tituleerituim klubi

Sel laupäeval, 25. mail toimub A. Le Coq Arenal klubijalgpalli pidupäev, kus päeva esimeses kohtumises selgub tänavune naiste karikavõitja. Karika nimel heitlevad Tallinna FC Flora ja JK Tabasalu.

Kaheksakordne karikavõitja Tallinna Flora alustas võistlemist veerandfinaalis, kus alistas enda duubelnaiskonna tulemusega 10:0 ning teenis kindlalt poolfinaalpileti. Poolfinaalis teenis Flora Saku Sportingu üle 2:0 võidu ning pääses aastase pausi järel taas karikafinaali.

Tabasalu on sel hooajal näidanud nii Meistriliigas kui karikateekonnal head minekut. Veerandfinaalis teeniti Tartu JK Tammeka üle veenev 3:0 võit. Ka poolfinaalis JK Tallinna Kaleviga madistanud Tabasalu suutis enda seljataguse puhtana hoida ning vastasele kaks väravat lüüa. Tänu Kalevi alistamisele teenis Tabasalu karikavõistluste finaalikoha esmakordselt.

Sel hooajal on naiskonnad läinud omavahel vastamisi ühel korral, kui Meistriliiga voorus lepiti 1:1 viigiga. Karikavõistlustel on Flora ja Tabasalu ajaloos kohtunud samuti ühel korral – seda 2022. aastal, kui Flora alistas vastase veerandfinaalis tulemusega 5:0. Samal aastal tõstis Flora enda viimatise karikavõistluste võidukarika.

JK Tabasalu peatreener Valeri Makarovi sõnul on naiskond finaali jõudmiseks tublisti tööd teinud. „Jõuda finaali ja mängida seal Floraga – see on suurepärane lõppvaatus. Kindlasti teeme sellest vinge lahingu,“ ütles Makarov.

Tallinna FC Flora väravavahtide treener Mattias Traublum ütles, et naiskonna eesmärk on keskenduda enda mänguplaanile. „Tabasalu on tahtmist täis ja nad tahavad näidata, et viimase omavahelise mängu ei olnud juhus, kuid soovime sel aastal ise karika tõsta,“ rääkis Traublum.

Naiste karikavõistluste finaali avavile kõlab A. Le Coq Arenal kell 13.00. Mängu peakohtunik on Paul Kask, abikohtunike rolli täidavad Oliver Kiisk ja Madis Pajula, neljanda kohtunikuna on ametis Kristjan Siilak. Kohtumise otsepilti on võimalik jälgida Soccernet TV vahendusel.

Piletid klubijalgpalli pidupäevale on müügil Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel ja Piletilevis.

Klubijalgpalli pidupäeva ajakava:

kell 12.00: A. Le Coq Arena väravad avatakse
kell 13.00: naiste karikavõistluste finaal: Tallinna FC Flora – JK Tabasalu
kell 15.30: A. Le Coq penaltilahing Sportland Arenal
kell 19.00: meeste Evald Tipneri karikavõistluste finaal: Tallinna FCI Levadia - Paide Linnameeskond
kell 19.45 A. Le Coq penaltilahingu finaal Evald Tipneri karikavõistluste vaheajal

Viimases omavahelises kohtumises leppisid naiskonnad 1:1 viigiga. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee