16

07.2024

10:07

Kodus suurelt kaotanud Flora mängib täna Sloveenias Meistrite liiga esimese eelringi korduskohtumise

Täna kell 20.00 mängib valitsev Eesti meister Tallinna FC Flora Z'dežele staadionil Meistrite liiga esimese eelringi korduskohtumise Sloveenia meistriga NK Celje. Eesti klubi on mängu avavile eel 0:5 kaotusseisus.

Eelmisel kolmapäeval Tallinnas peetud kohtumises oli külalisvõistkond võõrustajatest selgelt parem. Flora oli juba 10. minutiks 0:2 kaotusseisus, kui mänguskoori avas sloveenide ründaja Aljoša Matko ning teise tabamuse lisas nurgalöögist kaitsja Damjan Vukliševic. 21. minutil oli lähedal Celje kolmas värav, kuid Matko saatis külaliste kasuks määratud penalti latti. Vaheaja eel lõi Celje end 3:0 eduseisu, kui Mark Zabukovnik lajatas karistusala joonelt palli latipõrkest Flora väravasse. Teisel poolajal lõi Celje veel kaks väravat, kui 70. minutil vahetusest sekkunud Rolando Aarons skooris vaid mõnikümmend sekundit pärast platsile pääsemist ning kohtumise lõppseisu vormistas 90. minutil Tamar Svetlin. Flora piirdus möödunud nädalal üksikute võimalustega ning tänu Evert Grünvaldi headele tõrjetele jäi kaotusseis vaid viieväravaliseks.

Kui Sloveenia kõrgliiga uus hooaeg saab alguse eesootaval nädalavahetusel, siis ka Flora ei pidanud kahe euromängu vahel koduses liigas mängima. Võrreldes eelmise nädalaga on toimunud muudatus Flora treeneritepingil, kui Norbert Hurda asemel on valitseva meistri uus peatreener varasemalt Flora duubelmeeskonda juhendanud Taavi Viik. Tema abitreenerid on Taavi Trasberg ja Karl–Sander Eensoo.

Z'dežele staadion on 13 000 pealtvaatajaga staadion Celjes, mis ehitati aastal 2003. Alates sellest ajast on staadion valitseva Sloveenia meistri koduväljak. Sloveenia meestekoondis on staadionil võõrustanud 17 kodumängu, viimati peeti seal kohtumine 2013. aasta sügisel, kui sloveenid võitsid 1:0 Kanada koondist.

Mängu kohtunikud tulevad Gruusiast: peakohtunik on Goga Kikacheishvili, abikohtunikud David Akhvlediani ja Davit Gabisonia ning neljas kohtunik Aleko Aptsiauri. Videokohtunikud on sakslased Benjamin Brand ja Pascal Müller.

Flora–Celje paari võitja kohtub Meistrite liiga teises eelringis kas Slovakkia meistri Bratislava Slovani või Põhja–Makedoonia meistri Strugaga. Nende meeskondade avakohtumise võitis Slovan 4:2. Flora–Celje paari kaotaja mängib Konverentsiliiga teises eelringis kaotajaga vastasseisust, mille moodustavad Rumeenia klubi FCSB ja San Marino meeskond AC Virtus. Selle paari avakohtumises jäi FCSB peale 7:1 tulemusega.

Pildil Tallinna FC Flora keskkaitsja Erko Jonne Tõugjas. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee