07

08.2024

19:03

Kohtumise lõpus värava löönud Flora alistas Žalgirise ning võitleb Balti liiga kulla nimel

Tallinna FC Flora alistas täna, 7. augustil toimunud Balti liiga poolfinaalkohtumises Leedu naiskonna Vilniuse MFA Žalgirise 1:0 ning tagas võiduga endale pääsme kuu keskpaigas toimuvasse finaali.

Esimese poolaja mängupilt oli pigem kinnine ning võimalustevaene. Ometi suutis Flora tekitada mõningaid poolvõimalusi: kauglöögiga proovisid vastast üllatada Kelly Rosen ja Lisette Tammik, värava all otsiti tihti Kristina Teerni või Getter Saart, kuid palli leedulannade seljataha saata ei suudetud. Poolaja kõige ohtlikum olukord sündis 43. minutil, kui Teern üritas palli üle puuriluku tõsta, kuid niisamuti lendas pall napilt üle värava. Žalgirise naiskonnal esimese 45 minutiga raamidesse tabada ei õnnestunudki.

Pausi järel naasis väljakule erksama naiskonnana Žalgiris, kes end aktiivselt Flora viimasele kolmandikule pressis, kuid väravat ei vormistatud. Kohtumise 57. minutil teenisid leedulannad paljulubavast kohast karistuslöögi, kuid Flora väravasuud kaitsnud Katarina Elisabeth Käpa tõrjus. Ka järgnenud nurgalöök väravavahile raskusi ei valmistanud ning sai palli värava eest mängu panna.

Egle-Eliise Kurg pääses 60. minutil paremalt äärelt saadud tsenderduse järel löögile, kuid ta ei tabanud piisavalt täpselt palli, et löögile jõudu taha saada ning väravavaht korjas palli. Sama mängija oli tegudel ka kuus minutit hiljem, kuid puuriluku seljataguse asemel sahises küljevõrk.

Kohtumise ainus ning otsustav tabamus sündis 89. minutil, kui vahetusest sekkunud Helina Tarkmeel saatis palli otse karistuslöögist ristnurka ning viis kodunaiskonna 1:0 juhtima. Teenitud võiduga tagas naiskond pääsme Balti liiga finaali.

Täna õhtul otsustavad teise finalisti Šiauliai FK Gintra (Leedu) ning SFK Riga (Läti). Selle paari võitja kohtub finaalis Floraga, kaotaja läheb 3.–4. koha mängus vastamisi Žalgirisega. Finaal ja heitlus pronksmedali eest toimub laupäeval, 17. augustil, täpsed toimumispaigad ja -ajad teatab jalgpalliliit esimesel võimalusel.

Pildil Flora värava vormistanud Helina Tarkmeel. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee