04

06.2024

17:29

Kohvi kübaratrikk tõi Tartu derbis Tammeka duublile hooaja teise kaotuse

Esiliiga B–s mängiti pühapäeval, 2. juunil ja esmaspäeval, 3. juunil 14. vooru kohtumised. Jõhvi FC Phoenix võitis 3:2 Läänemaa JK–d, FC Kuressaare U21 alistas 3:2 Viljandi JK Tuleviku, JK Narva Trans U21 ja Tallinna JK Legion mängisid 1:1 viiki, Pärnu Jalgpalliklubi sai 1:0 jagu Nõmme Kalju FC duubelmeeskonnast ning FA Tartu Kalev oli 3:1 parem Tartu JK Tammeka duubelmeeskonnast.

Heino Lipu staadionil läksid omavahel vastamisi Jõhvi FC Phoenix ja Läänemaa JK. Kohtumist läks juhtima kodumeeskond Phoenix, kui hooaja seitsmenda väravaga oli 28. minutil täpne Jelissei Zahharov. Viis minutit hiljem viigistas Andreas Tiits hooaja üheksanda tabamusega mänguseisu. Vaheaja eel jäid külalised vähemusse, kui Mario Konks sai 45. minutil teise kollase kaardi. 77. minutil haaras Phoenix Marek Jukhovi väravast uuesti eduseisu, kuid Läänemaa vastas taas neli minutit hiljem Oliver Piili tabamusega. Kohtumise lõpetasid mõlemad meeskonnad kümnekesi, sest 84. minutil sai punase kaardi vahetusest sekkunud Ilja Shashkov. Vaatamata sellele kindlustas Andrei Vrabie kolm minutit hiljem penaltist võõrustajatele hooaja viienda võidu. 3:2 tulemusega sai Jõhvi meeskond neljanda võidu viimasest viiest mängist, Läänemaa pidi leppima hooaja seitsmenda kaotusega.

Viljandi linnastaadionil toimunud kohtumist läks 39. minutil juhtima Kuressaare U21, kui poolaja lõpu eel tegi skoori Kristofer Robin Grün. Teise poolaja alguses suurendas külaliste eduseisu 48. minuti väravaga Anton Volossatov, millele eelnes Grüni penaltieksimus. 50. minutil oli 11 meetri karistuslöök kasutada koduvõistkonnal ning selle realiseeris Kristen Kähr. 54. minutil sai taas penalti Kuressaare duubel ning seekord saatis Grün palli väravasse. Penaltirohke kohtumise neljas 11 meetri karistuslöök läks Tulevikule ning Kähr lõi penaltipunktilt nii enda kui kodumeeskonna teise värava. Vaatamata sellele teenis Kuressaare 3:2 tulemusega hooaja kaheksanda võidu, Tulevik pidi leppima kümnenda kaotusega.

Narva Kalev–Fama staadionil mängisid kohalik Trans U21 ja Tallinna JK Legion. Külalised läksid 31. minutil Irie omaväravast kohtumist 1:0 juhtima, kuid Patrick Bahval viigistas mänguseisu teise poolaja esimesel minutil. Kuigi Transi duubli koosseisus olid väljakul lisaks Iriele ka Denis Poljakov ning Kelsey Egwu, siis esindusmeeskonna mängijate abile vaatamata ei suutnud Narva meeskond koduväljakul enamat 1:1 viigist. Trans U21 jäi hooaja neljanda viigiga viiendat mängu järjest võiduta, Legioni jaoks oli tegu hooaja teise viigiga.

Hiiu kunstmurustaadionil võtsid omavahel mõõtu Nõmme Kalju FC U21 ja Pärnu Jalgpalliklubi. Esiliiga B 14. vooru kõige väravatevaesema mängu ainus tabamus sündis 58. minutil, kui pärnakatele kindlustas võidu Artur Tolli. 1:0 seisuga sai Pärnu hooaja kolmanda nullimänguga viienda võidu, Kalju duubelvõistkond pidi leppima teise järjestikuse ning hooaja kaheksanda kaotusega. Nõmme klubi on viimasest üheksast mängust saanud seitse kaotust.

Esiliiga B 14. vooru viimases vastasseisus läksid vastamisi linnarivaalid Tartu JK Tammeka U21 ja FA Tartu Kalev. Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul haaras juhtohjad Kalev, kes läks Kris Edvard Kohvi 24. minuti väravast derbit juhtima. Poolajapausi eel suurendas Kohv Kalevi eduseisu kaheväravaliseks ning 72. minutil vormistas ründaja hooaja 13. väravaga kübaratriki. Tammeka duubli auvärava lõi 82. minutil Robin Mathias Müür, kelle jaoks oli tegu hooaja kaheksanda Esiliiga B väravaga. Kalevil katkes 3:1 võiduga viiemänguline võiduta seeria ning teenis sellega hooaja kuuendad kolm punkti. Tammeka U21 sai hooaja teise kaotuse ning sellega lõppes nende viiemänguline võiduseeria.

Liigatabelis jätkab Tammeka U21 32 punktiga tabeliliidrina, Kuressaare U21 jääb tartlastest maha seitsme punktiga. Tartu Kalev on 22 punktiga kolmandal ning Tallinna JK Legion 20 punktiga neljandal kohal. Viiendal ja kuuendal real on 19 silmaga JK Narva Trans U21 ning Läänemaa JK, seitsmendal kohal paiknev Pärnu Jalgpalliklubi jääb neist maha ühe punktiga. Kaheksandaks tõusnud Jõhvi FC Phoenix jääb pärnakatest omakorda maha ühe punktiga ning üheksandal olev Nõmme Kalju FC U21 on kogunud 15 punkti. Viljandi JK Tulevik on seitsme punktiga kümnendal kohal.