26

07.2024

00:24

Konverentsiliiga teine eelring: Levadia kaotas Horvaatias suurelt, Paide Islandil minimaalselt

UEFA Konverentsiliigas jätkusid täna teise eelringi avakohtumised. Tallinna FCI Levadia läks Horvaatias NK Osijeki vastu kohtumist varakult juhtima, kuid kaotas lõpuks 1:5 tulemusega. Paide Linnameeskond jäi Islandil 1:2 alla Gardabaeri Stjarnanile.

Tallinna FCI Levadia – NK Osijek

Kohtumine Horvaatias algas hoogsalt, sest veidi enam kui pooltunni jooksul sai näha lausa viit väravat. Levadia läks mängu kaheksandal minutil juhtima, kui audisisseviskel oli otsajoone lähistel vabaks jäänud Felipe Felicio, kes tsenderdas paremalt äärelt madala palli karistusalasse. Kuigi Felicio ebaõnnestus meeskonnakaaslaste leidmisega, siis Osijeki väravavaht Nikola Čavlina pillas mänguvahendi enda ette ja esimene jaol olnud Ioan Yakovlev lõi Eesti meeskonna 1:0 juhtima. Kodumeeskond viigistas aga mänguseisu juba järgmisel rünnakul, kui Osijek saatis pikema palli Levadia kaitseliini suunas, kus horvaatide ründaja Ramón Mierez edestas duellis Bourama Fombat ning lõi ühe puutega täpselt alumisse nurka. 18. minutil skooris Mierez uuesti, kui Til Mavretici tagasisööt Karl Andre Vallnerile jäi nõrgaks, mistõttu röövis Argentina ründaja palli, mängis end Vallnerist mööda ja lükkas kera tühja väravasse. 27. minutil vormistas Mierez kübaratriki, kui pika söödu eest heideldes sai ta otsajoone lähedal kahevõitluses jagu Heitorist ning seejärel lõi palli tugevalt Vallnerile püüdmatult esiposti kõrvale. Seitse minutit hiljem lõi Osijek neljanda värava, kui rünnakule lülitunud parempoolne äärekaitsja Renan Guedes lõi karistusala nurgast peale ning Vallner ei suutnud palli esipostist tõrjuda.

Levadia pidi teisel kolmveerandtunnil hakkama keerulisest seisust välja ronima. Mihkel Ainsalu sai 53. minutil eemalt peale vajutada, aga tema madalale kauglöögile sai Čavlina käe vahele. Järgnenud nurgalöögile pani pea vastu Fomba, aga see üritus lendas üle värava. Kuigi Levadia alustas teist poolaega elavalt ning aktiivselt, siis poolaja keskel lõi Osijek 68. minutil viienda värava. Eesti klubi kaitseliin oli positsioonidelt väljas ning läbisöödu realiseeris vahetusest sekkunud Domagoj Bukvic, kes lõi Vallneri jalgevahelt nahkkera võrku. Paaril korral oli lähedal ka väljaku peremeeste kuues tabamus, kuid Levadia õnneks horvaadid selleni ei jõudnud. Mängu lõpus oli Levadial hea võimalus üks värav tagasi lüüa, kui Mark Oliver Roosnupu ja Michael Schjønning–Larseni koostöö tulemusena tuli pall Osijeki värava ette, kuid Čavlina tõrje järel ei saanud Frank Liivak mõnelt meetrilt väravale pihta.

Levadia pidi Osijekis vastu võtma 1:5 kaotuse, mis muudab järgmisel neljapäeval, 1. augustil kell 19.00 A. Le Coq Arenal peetava korduskohtumise eel olukorra keeruliseks. Paari võitja kohtub kolmandas eelringis PFC Zira (Aserbaidžaan) ja DAC 1904 Dunajska Streda (Slovakkia) vastasseisu võitjaga, kus esimene mäng lõppes Zira 4:0 võiduga.

Paide Linnameeskond – Gardabaeri Stjarnan

Islandil algas mäng lahtiselt, kuid esimene ohtlik moment sündis alles 24. minuti nurgalöögist, millest Stjarnan avas ka mänguskoori. Paremalt poolt karistusalasse tsenderdatud pall leidis Emil Atlasoni pea, kes oli nurgalöögi olukorras vabanenud kaitsemängijast ning sai palli segamatult esiposti kõrvale suunata. Stjarnanil tekkisid poolaja lõpus veel kaks ohtlikku olukorda nurgalöökidest, neist esimese blokeeris Dimitri Jepihhin ning üleminutil päästis Paide Ebrima Jarju. Kuigi Eesti meeskond jõudis mitmel puhul Stjarnani karistusalasse, siis esimesel poolajal nad väravale ohtu ei kujutanud.

Paide alustas teist kolmveerandtundi isukalt ning selle tasuks saadi 55. minutil penalti, kui Robi Saarma tsenderduse järel käis Stjarnani karistusalas pall vastu islandlase kätt. Palli taha asunud Patrik Kristal oli kindel ning saatis nahkkera vasakusse nurka, Stjarnani väravavaht Mathias Rosenørn hüppas teisele poole. Paide oli mõni minut hiljem lähedal juhtima asumisele, kui Kristal andis kaugelt kuuma, aga tema üritus läks latist üle värava. Kuigi viigivärava järel oli initsiatiiv Paidel, siis 73. minutil läksid võõrustajad taas kohtumist juhtima. Paremalt äärelt Paide kasti tulnud tsenderduse puhul olid duellis Atlason ja Milan Delevic, kuid viimane libastus ning kaotas kahevõitluse, mistõttu islandlaste ründaja pääses löögile ning lükkas palli Jarjust mööda väravasse. Mõni minut hiljem sahistas Stjarnan uuesti Paide väravavõrku, kuid sellele eelnes Atlasoni viga võitluses Deleviciga, mistõttu tabamus ei lugenud. Mängu viimane ohtlik sündmus tekkis 86. minutil Eesti klubil, kui Kristal vedas mööda paremat äärt rünnakut ning leidis kastist Jepihhini, aga Rosenørn sai tema madalale ja teravale löögile käe vahele.

Paide naaseb Islandilt 1:2 kaotusega, mistõttu on Eesti meeskonnal järgmisel neljapäeval kell 19.30 Pärnu Rannastaadionil algavas korduskohtumises vaja võitu, et viia mäng vähemalt lisaajale. Paari võitja kohtub kolmandas eelringis rootslaste BK Häckeni või Luksemburgi klubi F91 Diddelengiga. Selle vastasseisu avakohtumise võitis 6:2 Häcken.

Tallinna FC Flora pidas kolmest Eesti klubist esimesena Konverentsiliiga teise eelringi avakohtumise. Valitsev Eesti meister tegi teisipäeval San Marinos AC Virtusega väravateta viigi, nende korduskohtumine A. Le Coq Arenal toimub teisipäeval, 30. juulil algusega kell 19.00.

Patrik Kristal (pildil) lõi Paide Linnameeskonna värava Islandil. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee