01

04.2012

05:14

Kristali külaskäik Tartusse tõi Levadiale võidu

Poolteist aastat Tartu Tammekat juhendanud Marko Kristal sai tunda naasmisrõõmu, kui tüüris uue tööandja vana üle 1:0 võidule.

Levadia kasutas maksimaalselt ära üllatuslikult sülle kukkunud arvulise ülekaalu. 28. minutil, kui Igor Subbotin paremalt äärelt kahest kaitsjast möödudes kasti murdis ja palli latiripsest ette ülanurka tulistas, oli Tammeka väljakul üheksakesi.

Traumat tohterdasid kaitsja Rauno Tutk ja poolkaitsja Maido Pakk, kelle põlvevigastus osutus nii tõsiseks, et pidi kiirabiga haiglasse sõitma.

Kristal oli rahul, et saadi tähtsad kolm punkti, kuid nähtu jättis tema sõnul paremat soovida. “Hea, et kolm punkti kätte saime. Tammeka oli tubli – endise kodumeeskonna vastu mängides oli vahepeal närv päris pinges, kuid suutsime tähtsad kolm punkti siiski ära võtta,” lausus Kristal. “Mängupildiga rahule jääda ei saa, kuid eks me püüame seda parandada.“

Teise poolaja alguses sai Tammeka enda senise mängu ühe parima võimaluse, kui 29. minutil Paki asemel sekkunud Marek Tšernjavski tegi keskväljal hea vaheltlõike ja pääses Levadia puuriluku Roman Smiškoga silmitsi, aga Levadia viimane vastas veel parema tõrjega.

Vaid kümme minutit hiljem pääses Tšernjavski hea kontra järel taaskord Smiškoga üks-üks-olukorda, kuid seekord lõi ründaja palli otse väravavahi sülle. Hetk hiljem näitas ilusaid tõrjeid ka Tammeka puurilukk Michael Patrick Kaltenhauser ning jätkuolukorras päästis Simo Tenno Tammeka suuremast kaotusest, kui mees palli napilt enne väravajoone ületamist klaariks lõi.

Mängu lõpuminutitel oli Tammekal kasutada mitu trahvilööki, kuid ühes neist püüdis Smiško ja teise lõi Alex Nimo selgelt üle värava. Kuigi viigivärava hõng püsis üleval kuni lõpuvileni, siis jäi see siiski tulemata – mäng lõppes külalismeeskonna FC Levadia üheväravalise võiduga.

JK Tammeka peatreeneri Kristjan Tiirku sõnul oli mängupilt kehv mõlema meeskonna poolt. “Kahju, et see värav just sellises olukorras löödi, kus olime sunnitud mängima üheksakesi ja vahetusi ka nii kiiresti teha ei suutnud,” ütles Tiirik. “Hetkel segavad meid vigastused. Vahetult enne mängu langesid välja Artur Pikk ja Ando Hausenberg, eelmisel kodumängul sai vigastada ka Kaspar Kaldoja, nüüd siis veel Maido Pakk – kahjuks ei ole meie pink nii pikk, et kõigile võrdväärseid asendusi leida.”

Võit tõstis Levadia 9 punktiga kolmandaks, Tammekale annab seni kirja saadud üks punkt viimase tabelirea. Järgmisel laupäeval sõidab Tammeka kell 17.00 algavaks mänguks külla FC Kuressaarele, Levadia mängib samal ajal võõrsil Viljandiga.

31.03. kell 17:00 Tartu Annelinna kunstmuru (Annemõisa 6, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - TALLINNA FC LEVADIA 0:1 (0:1)
Värav: 28. Igor Subbotin
Hoiatused: 2. Simo Tenno - 35. Maksim Podholjuzin, 62. Artur Rättel

JK Tammeka: 27-Kaltenhauser, 12-Naggel, 2-Tenno, 17-S. Valtna, 16-Tutk, 14-C. Anderson, 6-Saks (81. 15-Ivanov), 11-Tamm (70. 18-Lorenz), 7-Laas, 4-Pakk (29. 10-Tšernjavski), 3-Nimo.
Varus: 32-Lukjanov, 18-Lorenz, 15-Ivanov, 8-Meisalu, 9-Njeukam, 10-Tšernjavski, 5-Vomm.

FC Levadia: 1-Smiško, 3-Artjunin, 4-Morozov, 17-Podholjuzin, 19-Kulinitš, 7-Toomet (81. 27-Raudsepp), 10-Subbotin, 6-Antonov, 23-Kaljumäe, 28-Hunt, 9-Rättel (78. 21-T. Laurits).
Varus: 30-Pikker, 27-Raudsepp, 11-Martõnov, 18-Taar, 2-Ingermann, 21-T. Laurits, 5-Leitan.

Mänguolud: +4, vahelduva pilvisusega tuuline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.