14

05.2011

17:08

Kuressaare purustas esimeses võidumängus Tammeka

FC Kuressaare lõpetas tänavuse võidupõua Meistriliigas purustades koduväljakul Tartu Tammeka kaotusseisust 4:1.

Kümne vooruga vaid kaks punkti teeninud Kuressaare jäi kohe mängu alguses küll taha, ent sai teisel poolajal mängumootori käima niivõrd hästi, et Tammeka ei suutnud kolmveerandtunni jooksul peaaegu miskit asjalikku korda saata.

Mängu algus oli hommikul kell veerand kuus Tartus sõitma hakanud Tammekale roosiline. Kaarel Kiidron mängis pika palli paremäär Heiko Tammele, kes madala söödu kasti andis ja Albert Prosa selle 9. minutil Priit Pikkeri seljataha kõmmutas.

Ehkki matši esimest poolt kontrollis valdavalt Tammeka, sai Kuressaare mängu lõpus surve peale, mis ka vilja kandis.

“Esimesel poolajal tulid sisse lihtsad eksimused. Treener ütles vaheajal, et mängu polegi vaja muuta, ainult vigu parandada,” sõnas kaks väravat löönud Martti Pukk. “Ei teagi, kas vastased uinusid ja arvasid, et võit on käes ning lasid jala sirgeks.”

Kuressaare lõi 1:1 55. minutil. Sander Viira andis kauge karistuslöögi kasti, Amor Luup võitis õhuvõitluse Tammeka puuriluku Göksu Hasanciki vastu ning posti põrkest joonele jäänud palli lajatas sisse Elari Valmas.

Neli minutit hiljem pakkus Pukk Meistriliiga selle hooaja ühe ilusaima värava. Saarlaste kapten tulistas läbijooksu lõpetuseks palli tagumisse ristnurka. Hasancikul jäi üle ainult palli lendu imetleda.

“Tänane võit sai alguse Levadia vastu 1:2 kaotatud mängu II poolajast. Läksime sama hingestatuse pealt mängima,” sõnas Pukk. “Viimati lõin kaks väravat neli aastat tagasi Tammeka või Rakvere vastu Esiliigas. Ega Kures keegi eriti tihti mängus kaks väravat ei löö. Hea, et esimene pall sisse läks.”

Võõrustajad jätkasid isukalt, külalised samavõrra mannetult. 66. minutil lõi 25 meetrilt peale Andre Ilves, Hasancik hindas palli lendu valesti ja jättis oma meeskonna 1:3 taha. Varsti vahetas Tammeka loots Marko Kristal türklase tänavu esmakordselt platsile pääsenud Mait Toomi vastu välja.

Ent ka Toom ei suutnud nullimängu teha. 79. minutil anti paremale äärele sööt Valmasele, kes mängis üle Siim Roopsi, andis söödu keskele ja Pukk lõi ühe puutega 4:1.

Kristal oli endast väljas, kuid väljakuäärset inventari lõhkuma ei hakanud. “Ühel mängul on kaks poolaega. Kui mõelda, et esimesega on mäng tehtud, siis juhtub nii nagu täna,” lausus Kristal. “Vaheajal olid poisid enesekindlad ja uskusid, et võitlevad edasi, aga kui Kure vastu endast 80% anda, siis juhtubki nii.”

Peatreeneri sõnul oli Hasanciki asendamine Toomiga küll mõneti emotsionaalne, ent kahes tabamuses süüdistas ta siiski türklast. “Rääkisime pärast 0:5 kaotust Levadiale ja enne mängu Sillamäega asjad sirgeks. Midagi ei tule iseenesest,” ütles Kristal. “Lahendus on jälle selline, et eks istume maha, räägime jälle asjad sirgeks.”

Esimese tänavuse võidu teeninud Kuressaare suurendas vahe viimasel kohal olev Ajaxi ees nüüd kolmele punktile. Tammeka on 15 punktiga küll viies, ent Sillamäe Kalevil on mäng varuks. Ühtlasi lasid tartlased käest teha ajaloo pikim võiduseeria, kuid neli võitu järjest jäi laeks ka seekord.

14. mail kell 14:00 Kuressaare linnastaadion (Staadioni 2, Kuressaare)
FC KURESSAARE - TARTU JK TAMMEKA  4:1 (0:1)
Väravad
: 54. Amor Luup, 58., 79. Martti Pukk, 66. Andre Ilves  - 9. Albert Prosa
Hoiatus: 33. Rauno Reiman

FC Kuressaare: 1-Pikker, 25-Viira, 13-Rauno Reiman, 3-K. Saar, 4-Kluge, 5-Aava, 23-Luup, 10-A. Ilves (83. 8-Trasberg), 39-Valmas (89. 15-U. Rajaver), 9-Pukk, 14-Jäger (83. 26-Kivi).
Varus: 12-Riido Reiman, 15-U. Rajaver, 26-Kivi, 22-Azarov, 8-Trasberg, 7-Hiiuväin, 20-Margus Rajaver.

JK Tammeka: 1-Hasancik (75. 16-Toom), 23-Valtna, 4-Roops, 3-Kiidron, 6-Pikk, 11-Sonn, 7-Tenno, 32-Tamm, 5-Kaldoja (80. 17-Laas), 99-Prosa, 90-Haljak.
Varus: 16-Toom, 77-Vomm, 17-Laas, 9-Torop, 22-Hausenberg, 21-Hansi.

Mänguolud: +8, vahelduva pilvisusega tuuline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.