28

09.2011

05:54

Kuressaare sai Paide üle elutähtsa võidu

Ilma üleminekumängudeta Meistriliigasse püsima jäämiseks ränka vaeva nägev FC Kuressaare sai 31. voorus tänu kapten Martti Puki kahele väravale olulise 2:1 võidu Paide linnameeskonna üle.

Väravateta lõppenud avapoolaja järel oli teist mänguvooru järjest saarlaste päästjaks meeskonna hiidlasest kapten Martti Pukk, kes seitsme minutiga kaks väravat lõi. Timo Lombi tabamus kaks minutit enne matši lõppu jäi paidekatele vaid lohutuseks.

"Eriti esimesel poolajal oli mäng väga võrdne ja kuigi meil olid standardolukordadest mõned päris head võimalused, siis nõelas ka Paide teravalt ja ohtlikult," rääkis mängujärgselt FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi. "mängu murdis aga see, kui Amor Luup andis vasakult äärelt sellise tsenderduse, millesarnasest me ammu rääkinud oleme ja milliseid tahaks rohkem näha."

Esimesele poolajale ehk hingestatunumalt vastu tulnud külalismeeskond haaras mängu algul kiirelt initsiatiivi ja toimetas peaasjalikult palliga võõrustajate platsipoolel, kuid peale eelnevalt fikseeritud vea tõttu tühistatud värava ülearu ohtlikuks Paide saarlaste väravale ei saanudki.

Aegamisi kosunud Kuressaare sai samuti poolaja keskpaigaks jalad alla ning 23. minutil ei jäänud palju puudu, et lahti mängitud kornerist löögile saanud Märten Pajunurme üritus oleks tee väravasse leidnud, kuid viimasel hetkel päästis külalised kaotusseisu jäämisest väravapost.

Kuigi ka Andre Ilves koostöös Timo Lombiga pani Paide väravapuud esimesel poolajal kõlisema, siis enne puhkust väravaid ei löödudki. Tabeliseisu arvestades võis antud tulemusega kindlasti rohkem rahulolu tunda Kure tänavu kahel korral alistanud Paide linnameeskond. Saarlased seevastu arvasid teisiti ning tulid riietusruumist välja uue hingamisega.

Ladusalt kombineerinud ning enesekindlat ja teotahtelist mängu näidanud koduvõistkond saigi oma tahtmise lõpuks 69. minutil, mil Martti Pukk ehtründajaliku värava lõi. Esimese hooga tundus, et Thorwald-Eirik Kaljo läbisööt läheb liiga pikaks ja veereb üle otsajoone, ent situatsiooni lõpuni võidelnud Amor Luup päästis palli napilt enne joont, söötis teravalt värava eest läbi ning Pukil ei jäänud muud üle, kui see tühja väravasse suunata.

Kui nädalavahetusel skooris Pukk võõrsil Lasnamäe Ajaxi vastu seitsme minutiga kolmel korral, siis kuigi sel korral jäi ründajal üks värav vahelt ära, kindlustas tema matši teine ning hooaja kaheksas värav Kuressaarele sisuliselt võidu. Andre Ilveselt täpse läbisöödu kaitsjate selja taha saanud kogenud edurivimees Martin Kaalmaga silmitsi olles ei eksinud ning viis saarlased kahe väravaga juhtima.

End ühtäkki kaheväravalisest kaotusseisust avastanud Paide hakkas seejärel oluliselt suuremat tähelepanu pöörama ka kvaliteetsele ründemängule, ent suurte jõudude vastase väljakupoolele nihutamise tavapärane efekt on palju ruumi ka oma platsipoolel oponendi kiirrünnakute jaoks. Viimane veerandtund kulgeski taolise stsenaariumi järgi ja kuigi Timo Lomp kaks minutit enne mänguaja täitumist kauglöögist ühe värava tagasi lõi, kannatasid saarlased edukalt lõpuvileni ja jätsid kolm elutähtsat punkti kodukamarale.

„Vaatamata sellele, et mänguväljaku seisukord polnud täna parim, üritasid ja suutsid mõlemad meeskonnad täna ka küllalt kvaliteetset jalgpalli produtseerida, mitte ei lootnud vaid pika palli taktikale,“ kiitis Sergei Zamogilnõi mõlema võistkonna tegutsemist.

Paide linnameeskonna peatreener Meelis Rooba usutluses võistkonna kodulehele omade esitusega liialt pettunud polnud. „Oli võrdne ja väga võitluslik mäng. Teisel poolajal ei löönud me ise ära, kui väravavahiga 1:1 silmitsi olime. Järgnes peataolek kaitses ja vastane karistas kiirelt,“ ütles Rooba Paide linnameeskonna kodulehele.

„Pärast teist väravat jäi Kure taha kaitsesse ja oli väga organiseeritud. Saime küll surve tulemusena vahe minimaalseks, kuid lõpus jäi viigistamiseks aega väheks. Kuressaare pani väga tugevalt!“ tunnustas Rooba saarlaste võidupüüdlusi.

Kaks mängu järjepanu võitnud saarlased on mõlemad kolm punkti noppinud tugeva teise poolajaga. „Head meelt teeb see, et oleme teised poolajad enda kasuks kallutanud, mis näitab, et füüsiliselt oleme praegu heas vormis,“ jätkas Zamogilnõi positiivsel lainel lisades, et kuna kaheks viimaseks liigamänguks on võistkond psühholoogiliselt väga hästi valmis olnud, on suudetud ka kaheksanda koha võitlusesse tagasi tulla. „Kõik on lahtine, peame võtma mäng mängult,“ selgitas peatreener.

Kui Paide vastu võis Kuressaare minna võidumõtetega, siis laupäeval mängitakse võõrsil kell 17.00 Floraga. Selles matšis on Zamogilnõi meeste esimene ülesanne küllap oma värav puutumatuna hoida. Paide vastaseks aga on kodus Lasnamäe FC Ajax.

27. septembril kell 17:00 Kuressaare linnastaadion (Staadioni 2, Kuressaare)
FC KURESSAARE - PAIDE LINNAMEESKOND  2:1 (0:0)