06

09.2022

10:28

Läänemaa sai Esiliiga B-s kirja üllatustulemuse

Esiliiga 27. mänguvoorus sõitis liigas teist kohta hoidev FC Tallinn ülekaaluka favoriidina külla Läänemaa JK võistkonnale, kuid tuli võõrsilväljakult üllatuslikult tagasi vaid viigiga.

Läänemaa suutis Tallinnat esimese kümne minutiga kaks korda nõelata, kui kaks väravat sai kirja Martin Salf. Vladislav Tšurilkin suutis 39. minutil küll vähendada Tallinna kaotusseisu minimaalseks, kuid viigivärava otsimisega läks neil korralikult aega. Alles 89. minutil viigistas Maksim Kalimullin mänguseisu, millega läksid punktid jagamisele.

Nõmme Kalju FC U21 korraldas võõral väljakul FA Tartu Kalevi vastu korraliku väravatesaju. Tartu Kalev läks küll mängu 1:0 juhtima, kuid poolajapausile mindi Kalju U21 3:1 eduseisus. Teisel poolajal õnnestus Mauris Villemsil Kalevi kaotusseisu vähendada, kuid sellele järgnesid Kalju U21 poolt järjekordsed kolm vastuseta väravat. Lõppseisuks jäi 6:2 Kalju U21 kasuks.

Liiga liider JK Tabasalu liikus aga kindlal kursil, kui sõideti külla liiga viimasel kohal asuvale Raplamaa JK tiimile. Raplamaa suutis küll mängu alguses Kenno Muraveiski väravast juhtima minna, kuid poolajaks olid võõrustajad 1:4 kaotusseisus. Teise poolaja lõpus lisas Tabasalu veel ühe ja mäng lõppes nende 5:1 võiduga. Tristan Pajo säras kolme väravaga.

JK Tallinna Kalev U21 võõrustas Tartu JK Tammeka U21 võistkonda. Mäng algas vägagi tempokalt, kui juba 18. minutiks läks Kalev U21 2:0 juhtima. Kaks minutit hiljem suutis Mark Trubatšov aga tartlaste kaotusseisu vähendada. Mängu saatus selgus teisel poolajal, kui Kalev U21 suutis veel kaks väravat lisada ja 4:1 võidu koduväljakul endale võtta.

Väikese üllatuse korraldas ka Tallinna JK Legion U21, kes suutis võõrsil alistada viimasel ajal heas hoos olnud Tartu JK Welco. Deniss Drabinko ja Daniil Tarassenkovi väravatest võeti Tartust 2:0 võit.