20

05.2022

15:19

Laupäeval selgub naiste karikavõitja

Traditsiooniline klubijalgpalli pidupäev saab avapaugu homse, 21. mai naiste karikavõistluste finaaliga, kui võitja selgitavad Tallinna FC Flora ja JK Tallinna Kalev.

Tallinna FC Flora naiskonna jaoks on tegemist läbi ajaloo kümnenda karikafinaaliga, kusjuures viimased neli karikavõitu (2018-2021) on kuulunud just neile. Naiskonna karikateekond sai alguse veerandfinaalidest, kui 5:0 alistati tänavu naiste Meistriliigasse tõusnud JK Tabasalu ning poolfinaalis oldi 2:0 üle oma mullusest suurimast liigarivaalist Saku Sportingust. Flora läheb finaalile vastu ülieduka liigahooaja pealt, sest kuuest mängust on seni kirja saadud maksimaalsed 18 punkti.

JK Tallinna Kalevi jaoks on tegu ajaloo kolmanda karikafinaaliga. Viimati võistledi suures finaalis kaks aastat tagasi, kui 2020. aastal mindi vastamisi homse rivaali Tallinna FC Floraga. Ka Kalevi jaoks algas tänavune karikasari veerandfinaalist, kust teeniti edasipääs tänu 5:0 võidule Pärnu JK Vapruse üle ning poolfinaalis piisas edasipääsuks Põlva FC Lootose vastu löödud ühest väravast. Meistriliigas on Kalevi naiskond tänavu kirja saanud kolm võitu ja kaks kaotust, millega paiknetakse kolmandal tabelireal.

Flora peatreener Aleksandra Ševoldajeva: Järjekordne võimalus nii individuaalselt kui ka võistkondlikult oma kvaliteeti ja taset tõsta."

Flora kaitsja Siret Räämet: Karikafinaal on alati erilisema atmosfääriga mäng, mis tekitab kõigis elevust. Kalev on ka tugev vastane, kelle vastu peame mängima täieliku keskendumisega, et võtta võistkonnaga sellest päevast maksimum ning tuua karikas koju."

Kalevi kaitsja Johanna Marie Link: Võimalus rahvusstaadionilt karikas pea kohal väljuda on mõlemal võistkonnal võrdne. Määravaks saavad sihikindlus, järjepidevus ja nende praktikas rakendamine. See on mäng, kus loeb ainult võit ja ja lisaks võidule sooviksin ise ka 35ndal minutil mängimist jätkata."

Naiste karikavõistluste finaali availe kõlab A. Le Coq Arenal kell 13.00. Mängu peakohtunik on Luisa Klaar, teda abistavad äärtel Liisa Liesment ja Merilyn Renser. Neljanda kohtunikuna on ametis Terke Kram. Piletid kohtumisele on saadaval Piletilevis ning mängule saab telepildis kaasa elada ka ETV2 vahendusel.