07

08.2012

16:45

Levadia alistas Meistriliigas Paide 4:0

FC Levadia jätkas väravasadu ka kodumängus Paide Linnameeskonna vastu. Neljas järjestikune võit tuli tulemusega 4:0, väravad lõid meeskonna kapten Igor Morozov penaltist, Ilja Antonov, Artur Pikk ja Andreas Raudsepp.

Meistriliigas ainsana kaotuseta jätkav FC Levadia on nüüd 54 väravaga liiga resultatiivseim meeskond ning endale on lastud lüüa vaid kuus väravat, mis on samuti kogu liiga parim näitaja. Viimase nelja mänguga kõmmutas FC Levadia koguni 22 väravat.

Järjekordsed võidupunktid tõstsid Levadia liigatabelis JK Nõmme Kaljust kahe punkti kaugusele, kuid nõmmekatel on üks kohtumine vähem peetud.

"Hooaja alguses oli meil realiseerimisega probleeme, nüüd oleme hakanud väravaid lööma," rõõmustas FC Levadia peatreener Marko Kristal. "Skoori teevad erinevad mehed ja mul pole tõesti põhjust nuriseda."

Tuulisel Maarjamäe väljakul olid võõrustajad avapoolajal domineerivamaks pooleks. Kahel korral sai Igor Morozov korneri järel peaga löögile, kuid korra jäi ette väravavaht Aiko Orgla ja korra kaitsjad. Igor Subbotini terav tsenderdus lendas värava eest läbi, ilma et Rimo Hunt sellele jala vahele oleks saanud.

Südilt kaitses mänginud järvakad ei andnud Levadiale palju võimalusi teravuste loomiseks, ent 24. minutil sündis siiski avavärav. Väga heasse hoogu tõusnud Albert Taar murdis palliga keskelt trahvikasti, kus Linnameeskonna kapten Carl Tubarik määrusi rikkudes tema teekonna peatas. Rohesärkide kapten Igor Morozov kõmmutas penalti kõhklematult väravasse, kergitades hooaja isikliku väravasaldo seitsmeni, mis teeb temast konkurentsitult Meistriliiga resultatiivseima kaitsja.

Paide peatreener Meelis Rooba tunnistas, et penalti määrati asja eest, kuid kaotusseisu jäämise maksnud olukord algas juba varem. "Juba eelmine situatsioon oli viga - eksisime lihtsalt keskväljal palliga ja oligi kõik. Minu jaoks oli penalti lihtsalt tagajärg," nentis Rooba.

Teise poolaja alguses oli Albert Taaril küll hea võimalus Levadia eduseis turvaliseks kasvatada, kuid pall vuhises üle värava. Sealt edasi võttis Paide mõneks ajaks mänguohjad enda kätte ning surus Levadia kaitsesse. Külalistel oli mitu nurga- ja karistuslööki ja paaril korral liikus pall ohtlikult Roman Smiško karistusalas, kuid nendest olukordadest korralikke pealelööke teha ei suudetud. Mitmel puhul vedas Paidet alt ebatäpne sihik, lisaks mängisid Levadia kaitsjad kindlalt ja likvideerisid ärevushetked.

Viimase paarikümne minutiga pani Levadia asjad paika. 72. minutil kaotas Paide keskväljal palli, mille tagajärel Ilja Antonov hiilgava soolurünnakuga karistusala piirimaile liikus ning kaare juurest madala kauglöögi parema posti kõrvale tulistas. Eelmisel hooajal veel Esiliigas mänginud Antonovi jaoks oli tegemist esimese tabamusega Meistriliigas.

Viis minutit hiljem mängis vasakkaitsja Artur Pikk end seinasöödu järel trahvikastis vabalt löögile ja lõi posti põrkest 3:0. Juulist JK Tammekast laenult tulnud Eesti U-19 noortekoondislane tegi skoori teist mängu järjest. 87. minutil sai Andreas Raudsepp Taarilt hea söödu ning lõi rikošeti abil neljanda värava.

"Teise poolaja algus läks rabedaks, aga lõpus tegime me selle ära, mis enne tegemata jäi - lõime väravaid -, ja oleme rahul," ütles Kristal.

Rooba hinnangul otsustas mängu saatuse teise poolaja algus kui Paide ei suutnud oma initsiatiivi viigiväravaks realiseerida. "Esimesed 25 minutit valdasime ainult meie palli ja lõime paar head momenti, aga kui neid ära ei löö, siis lööb vastane sulle. Kõik Levadia väravad tulid selle pealt, et eksisime ise tagant sööduga ja kontraga löödi ära. Väga lihtsalt tulid. Keskkaitses oli meil kolm põhimeest puudu ja midagi pole teha, sealt see vahe tuleb. Levadia on sellise kvaliteediga meeskond, mis karistab meie vead ära, ja täna nii oligi. Aga ma olen rahul, et poisid tegid hea mängu ja siit on jälle hea edasi minna järgmisele mängule," arvas Rooba.

Laupäeval sõidab FC Levadia Tartusse külla tabeli viimasele JK Tammekale, Paide Linnameeskond ootab Narvas kohalik JK Trans.

Pärast Tammekat kohtub FC Levadia kaheksas järjestikuses mängus oma peamiste rivaalidega ning siis selgub millist karva medalite pärast noore koosseisuga meeskond tänavu võitleb.

Meistriliiga XIX vooru mäng 7. augustil

7. augustil kell 18:45 Maarjamäe kompleksi muruväljak (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - PAIDE LINNAMEESKOND   4:0 (1:0)
Väravad
: 24. pen. Igor Morozov, 72. Ilja Antonov, 77. Artur Pikk, 88. Andreas Raudsepp
Hoiatused: 52. Albert Taar, 71. Maksim Podholjuzin, 80. Marek Kaljumäe - 42., 90.+1. Eerik Reinsoo, 48. Rauno Kald
Eemaldamine: 90.+1. Eerik Reinsoo

FC Levadia: 1-Smiško, 3-Artjunin, 4-Morozov, 22-Pikk, 17-Podholjuzin, 18-Taar, 23-Kaljumäe, 10-Subbotin (79. 27-Raudsepp), 20-Pebre (66. 19-Kulinitš), 9-Rättel (46. 6-Antonov), 28-Hunt.
Varus: 30-Pikker, 2-Ingermann, 27-Raudsepp, 19-Kulinitš, 6-Antonov, 11-Teever, 25-Elhi.

Paide LM: 12-Orgla, 13-Mägi, 7-Kald, 3-Tubarik, 5-Lomp, 25-Reinsoo, 30-Ustaal (69. 26-Voolaid), 22-Eteria (83. 10-Tikenberg), 14-Rõivassepp (61. 23-Ištšuk), 16-Goldberg, 17-Varendi.
Varus: 1-Uusküla, 28-Lehtonen, 29-Veis, 6-Puhke, 26-Voolaid, 23-Ištšuk, 10-Tikenberg.

Mänguolud: +18, vahelduv pilvisus; muruväljak heas seisukorras.

Meistriliiga edukaim väravalööja 7. augusti seisuga:
10 - Vladislav Ivanov (JK Sillamäe Kalev)

Meeskondade kõik väravalööjad 7. augusti seisuga:
Tallinna FC Levadia (54)
Rimo Hunt 9, Artur Rättel 8, Janar Toomet 7, Igor Morozov 7, Albert Taar 5, Vitali Leitan 4, Igor Subbotin 4, Artur Pikk 2, Andero Pebre 1, Aleksandr Kulinitš 1, Maksim Podholjuzin 1, Marek Kaljumäe 1, Ingemar Teever 1, Ilja Antonov 1, Andreas Raudsepp 1
omavärav: Hiroyuki Mitsuyama (JK Tallinna Kalev)
Nõmme JK Kalju (53)
Tarmo Neemelo 9, Hidetoshi Wakui 9, Kristen Viikmäe 5, Oliver Konsa 5, Damiano Quinteri 4, Juri Jevdokimov 4, Eino Puri 3, Alo Bärengrub 2, Tanel Melts 2, Yankuba Ceesay 2, Sergei Terehhov 2, Andres Koogas 1, Tihhon Šišov 1
omaväravad: Mait Nõmme (Paide LM), Uku Lilleväli, Siim Valtna (mõl. Tartu JK Tammeka), Aleksei Savitski (JK Tallinna Kalev)
Tallinna FC Flora (45)
Zakaria Beglarišvili 9, Andre Frolov 6, Valeri Minkenen 6, Karl Mööl 5, Gert Kams 4, Karl-Eerik Luigend 3, Rauno Alliku 3, Albert Prosa 2, Siim Luts 1, Martti Pukk 1, Karol Mets 1, Aleksei Belov 1, Markus Jürgenson 1, Reio Laabus 1, Nikolay Mashichev 1
JK Sillamäe Kalev (23)
Vladislav Ivanov 10, Maksim Paponov 4, Alexander Bebikh 2, Vladimir Malinin 1, Sergei Vihrov 1, Gintas Podelis 1, Eimantas Valaitis 1, Tanel Tamberg 1, Aleksandr Volodin 1, Roman Gladilins 1
Narva JK Trans (23)
Aleksandr Alekseev 5, Sergei Leontovitš 4, Vitali Gussev 4, Dmitrijs Medeckis 3, Sergei Kazakov 1, Aleksejs Kuplovs-Oginskis 1, Maksim Gruznov 1, Bi Sehi Elysee Irie 1, Vitaly Kutuzov 1, Erik Grigorjev 1, Vladislav Fjodorov 1
Paide Linnameeskond (19)
Stanislav Goldberg 5, Andre Mägi 2, Sander Rõivassepp 2, Ervin Kõll 2, Tengiz Eteria 2, Lauri Varendi 2, Teet Allas 1, Mait Nõmme 1, Tiit Tikenberg 1, Carl Tubarik 1
FC Viljandi (19)
Marten Mütt 4, Eron Krillo 3, Taavi Laurits 3, Martin Tšegodajev 2, Joel Indermitte 2, Sander Sinilaid 1, Ott Ottis 1, Jaan Leimann 1, Bert Klemmer 1, Silver Lätt 1
JK Tallinna Kalev (18)
Hiroyuki Mitsuyama 5, Kassim Aidara 4, Rasmus Tomson 3, Edwin Stüf 3, Risto Kägo 2, Rejal Alijev 1
FC Kuressaare (16)
Amor Luup 3, Pelle Pohlak 2, Andre Ilves 2, Greger Könninge 2, Märten Pajunurm 2, Elari Valmas 1, Raido Reinsalu 1, Margus Rajaver 1, Mairo Tikerberi 1, Andre Ilves 1