17

07.2011

19:30

Levadia alistas väravasajus Kalevi

Levadia ja Sillamäe Kalev lõid esimese kümne minutiga kolm väravat, kuid võitja otsustanud tabamust tuli oodata 84. minutini.

Vitali Leitan kindlustas Levadiale väärtuslikud kolm punkti Igor Subbotini tsenderdusest, kui lõi äärelt tulnud palli peaga Kalevi väravas priima tööd teinud Michael Patrick Kaltenhauseri selja taha.

Võõrustajate juhendaja Aleksandr Puštov tundis heameelt kolme punkti üle, kuid märkis kestvaid probleeme kaitseliinis.

“Esimene poolaeg oli hea, lõime võimalusi, millest kaks ka realiseerisime,” ütles Puštov. “Endiselt on muresid kaitseliiniga, kus me ei suuda terve mängu vältel tähelepanu säilitada ja eksime otsustavatel momentidel.”

Tulevärk Maarjamäe staadionil ei lasknud end kaua oodata. Juba 3. minutil pääses Andero Pebre peaga löögile. Kaltenhauser pareeris selle suurepärase sooritusega, kuid kaugemas postis oli esimesena jaol Leitan, kas ka skoori avas.

Vaid neli minutit hiljem pääses Levadia karistusalas täiesti vabalt tulistama Sergei Vihrov ja seis oli viigis. Omakorda kahe minuti pärast oli Levadial kasutada nurgalöök, millest tulnud palli väravasse toimetamiseks vajas Andrei Kalimullin vaid üht puudet.

Ehkki Levadia rünnaküritused kujutasid Kaltenhauseri väravale suuremat ohtu kui Kalevi retked Roman Smiško puuri suunas, lõpetas avapoolaja siiski külaliste tabamus. Äsja lisandunud Kirill Novikov oli karistusalas vabaks jäetud ja lühikesele puhkusele mindi 2:2 viigiseisul.

“Tänases mängust võitsid enim kindlasti pealtvaatajaid ja mäng oli üldiselt väga hea,” ütles Kaltenhauser. “Kaitseliinis oli meil täna võrdlemisi uus koosseis, mis vajutas oma pitseri. Kaks väravat lasime lüüa standardolukordadest. Aga kui mõelda, et eelmisel korral kaotasime Levadiale viiega, siis tänane näitas edasiminekut.”

Peatreener Vladimir Kazatšonoki õpetussõnadest kantuna alustas Kalev teist poolaega ohtlikku kauglöögiga ja hoidis Levadia kaitsjaid pinge all. Ent mängu lõpupoole edenedes nöörisid võõrustajad külaliste liikumisteed üha tugevamalt kinni kuni Leitan võidutabamuse sepistas.

Kalevi jaoks oli see esimene mäng pärast suurpuhastust, mille käigus lahkusid meeskonnast Aleksandr Kulik, Aleksandr Tarassenkov, Aleksei Aleksejev ning esindusmeeskonna mängija rollist taandus Aleksei Naumov.

“Peame edasi võitlema ja üritama, kuid praeguse koosseisuga tuleb medalitest suu puhtaks pühkida,” hindas Kaltenhauser.

Levadial seisab tuleval neljapäeval seevastu ees UEFA Euroopa Liiga 1. eelringi korduskohtumine Luksemburgi klubiga Differdange. Avamäng lõppes seisul 0:0, mis tähendab, et A. Le Coq Arenal on neil suurepärane võimalus end järgmisse ringi mängida.

“Tänane mäng oli väga heal tasemel ja täitis eesmärgi, kuid rünnakul jäi teravust puudu,” lausus Puštov. “Neljapäeval oli raske mäng Luksemburgis, järgmisel neljapäeval on aga kõige tähtsam kohtumine siin. Hea, et positiivse emotsiooni pealt sellele vastu saame minna.”

Levadia jätkab neljandal kohal, kuid 38 punkti teeninuna on ta ühe vähempeetud mängu juures võrdsetel silmadel Transiga. Kalju jääb ühe ja Flora kolme punkti kaugusele. Sillamäe asub 20 punktiga viiendal real.

Järgmisel laupäeval võõrustab Kalev Tartu Tammekat ning pühapäeval Levadia Transi. Mõlema kohtumise algusaeg on 19.30.

17. juulil kell 19:30 Maarjamäe kompleksi muruväljak (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - JK SILLAMÄE KALEV  3:2 (2:2)