21

03.2012

07:28

Levadia ja Flora tegid Tallinna derbis 1:1 viigi

Hooaja esimeses Tallinna derbis tegid igipõlised rivaalid FC Levadia ja FC Flora Maarjamäel huvitavas ja võitluslikus mängus 1:1 viigi.

Ehkki lõpuvile järel tunnistasid mõlemad leerid viigi õiglaseks ja mängu käigule vastavaks  tulemuseks, soovinuks vastased end võrdsete lahingut oma kasuks pööramas näha.

”Olime 1:0 ees ja lasime lõpu eel vastastel viigistada, see jättis tulemusele mõru maigu juurde,”  tunnistas FC Levadia juhendaja Marko Kristal. ”Mäng oli võitluslik ja mõlemapoolsete  võimalustega, ju siis tuleb viigiga rahule jääda. Teadisin juba enne hooaja algust, et poisid suudavad korralikku jalgpalli mängida. Meil on pikk tee minna ja eelkõige peame ründetöö  kvaliteeti parandama.”

”Tulemus oli õiglane ja mängu käigule vastav,” arvas FC Flora peatreener Martin Reim.  ”Momente oli mõlemal poolel ja värav rippus mitmel korral õhus. Kevadistes mängudes on alati  palju võitlust ja sirgjoonelisust, kombinatsioone saab näha rohkem suvel.”

Avapoolajal oli mängu ehitavamaks meeskonnaks FC Flora, kes suutis vastaste poolel rohkem palli hoida ja pealelööke teha. FC Levadia kaitseliin pidas kenasti vastu, kuid keskväljalt ründajatele mõeldud söödud läksid pahatihti kaduma.

Parim võimalus väravani jõudmiseks avanes siiski võõrustajatel – paar minutit enne vaheajale minekut edestas Igor Morozov õhuvõitluses Karl Palatut ja suunas nurgalöögist tulnud palli peaga posti juurde, kus Vitali Leitan selle omakorda üle põiklati saatis. Hiljem tunnistas Morozov, et pealöök ei tulnud kõige paremini välja ja jäi nõrgaks.

Kohe teise poolaja avaminutitel sai FC Levadia oma tahtmise, kui Igor Subbotini antud nurgalöögi järel tekkis trahvikastis püssirohulõhnaline moment ning meeskonna kogenuim Leitan palli väravavaht Stanislav Pedõkile kättesaamatult kaarega väravasse suunas.

Peoperemeeste rünnakud olid teisel poolajal ohtlikumad, mitmel korral kimbutas ohtlike reididega vastaste kaitseliini ja väravavaht Pedõki Meistriliigas debüüthooaega nautiv Rimo Hunt. Teravusi  jagus siiski ka Roman Smiško trahvikasti ning 76. minutil lõigi Andre Frolov Valeri Minkineni  karistuslöögist trahvukasti tulnud palli peaga viigiväravaks.

”Meil oli veel võimalusi värav ära lüüa ja mäng enda kasuks pöörata, aga need jäid kasutamata ja  lasime hoopis endale tagasi lüüa. Keegi ei markeerinud trahvikastis korralikult oma meest ja pall  oligi võrgus. Mis teha! Võitluslik mäng oli ja ma arvan, et mõlemad meeskonnad võivad täna ühe punktiga rahule jääda,” leidis FC Levadia kapten Igor Morozov.

FC Flora kastanid tulest välja toonud Frolov ei lasknud end kahest kaotatud punktist liigselt  heidutada. ”Pole hullu, hooaeg on alles alguses. Hea, et täna viigi kätte saime. Mäng möödus  rasketes tingimustes, oli väga võitluslik ja palju mängiti pikki palle ette. Meie esitus ei olnud täna kõige parem, kindlasti suudame ilusamat mängu näidata,” ütles Frolov.

Kolmest mängust eelmise hooaja medalimeeskondadega kogus FC Levadia viis punkti, laupäeval  ootab ees teekond Sillamäele. Meistriliigat kolme võõrsil peetud kohtumisega alustanud FC Flora  saab laupäeval lõpuks ometi koduse Sportland Arena head kunstvaipa nautida, võõrustades Tartu  JK Tammekat.

20.03. kell 18:45 Maarjamäe kunstmurul (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - TALLINNA FC FLORA  1:1 (0:0)
Väravad: 48. Vitali Leitan - 76. Andre Frolov
Hoiatused: 90.+2. Marek Kaljumäe - 42. Karl Palatu, 82. Albert Prosa

FC Levadia: 1-Smiško, 3-Artjunin, 4-Morozov, 17-Podholjuzin, 19-Kulinitš, 20-Pebre, 6-Antonov, 23-Kaljumäe, 10-Subbotin (72. 7-Toomet), 5-Leitan (84. 18-Taar), 28-Hunt.
Varus: 30-Pikker, 27-Raudsepp, 2-Ingermann, 16-Ustaal, 18-Taar, 21-T. Laurits, 7-Toomet.

FC Flora: 1-Pedõk, 16-Jürgenson, 41-Minkenen, 18-Mashichev (87. 14-Belov), 24-Palatu (61. 6-Mets), 25-Frolov, 33-Mööl (73. 5-Peitre), 22-Baranov, 11-Luts, 19-Kams, 99-Prosa.
Varus: 12-Toom, 6-Mets, 5-Peitre, 10-Pukk, 17-Torop, 14-Belov, 13-Laabus.

Mänguolud: +2, pilves ilm; kunstmuru heas seisukorras.