01

07.2012

08:04

Levadia ja Kalju tegid Kadriorus võitlusliku viigi

FC Levadia ja JK Nõmme Kalju tegid Meistriliiga liidrite lahingus Kadrioru staadionil võitlusliku 1:1 viigi.

Väga tormilise alguse teinud FC Levadia läks 11. minutil mängu juhtima, kui Artur Rättel tegi vasakul äärel briljantse soolo, möödus palliga kahest Kalju kaitsjast ning tulistas madala palli tagmumise posti suunas. Kalju väravavaht Vitali Teleš tõrjus löögi, pareeris ka esimesena palli juurde jõudnud Rimo Hundi ürituse, kuid seejärel tulistas Igor Subbotin segamatult nahkse kera väravasse.

Tasapisi ärganud Kalju üritas küll viigiväravani jõuda, kuid Levadia kaitseliin ja väravavaht Roman Smiško lahendasid kõik olukorrad. Hetk enne poolaja lõppu tekkis Levadial suurepärane võimalus kahe väravaga ette
minna kui Rimo Hunt sai jooksu peale pika palli ette, ent ei suutnud Telešit üle mängida.

Teise poolaja alguses avanes Levadial taas sajaprotsendiline väravavõimalus, kuid Artur Rättel hakkas karistusala piirimail Telešiga silmitsi olles väravavahist mööda triblama ja kaotas kahevõitluse.

Kalju jätkuvad püüdlused punkti päästa kandsid vilja 69. minutil, kui Yankuba Ceesay saatis nurgalöögile järgenenud olukorrast palli karistusala piirimailt väravasse.

"Rahul ei saa olla," tõdes FC Levadia peatreener Marko Kristal. "Seisul 1:0 oli mitu võimalust värav lüüa ning sellega mängu saatus otsustada. Jätsime need kasutamata ning lasime hoopis endale standardolukorrast
värava lüüa. Meile pole sellel hooajal palju väravaid löödud, kuid paar viimast on sündinud sarnastest situatsioonidest. Peame nende olukordade lahendamisega rohkem tööd tegema."

Viimase kahekümne minuti vältel oli mõlemal meeskonnal paar korralikku võimalust mäng enda kasuks pööramiseks, kuid need jäid kasutama.

Kumbki osapool ei tundnud tulemuse üle rahulolu. Rõõmustada võis hoopis kolmas tiitlipretendent FC Flora, kes tänu kahe rivaali omavehlisele punktide jagamisele Meistriliigas Kalju järel teiseks tõusis. FC Levadia langes kolmandaks.

"Oluline oli seda mängu mitte kaotada. Jäime kiirelt kaotusseisu, sisselastud värava situatsioonis mängisime lohakalt ja see karistati ära. Teisel poolajal saime viigi siiski kätte. Meie ääred olid täna probleemsed, paljud rünnakud jäid äärtesse kinni, lahendusi ei tulnud," võttis JK Nõmme Kalju juhendaja Igor Prins mängu kokku.

Eeloleval nädalal ootavad nii FC Levadiat kui JK Nõmme Kaljut ees mängud UEFA Euroopa Liigas. Tallinna FC Levadia võõrustab neljapäeval, 5. juulil kell 18:45 Kadrioru staadionil Leedu võistkonda FC Šiauliai.

Nõmme JK Kalju kodumäng toimub teisipäeval, 10. juulil kell 18:45 Kadrioru staadionil, kus nende vastaseks on Aserbaidžaani klubi Khazar Lankaran. Kaljul on 17 mängust 44 punkti Flora 43 ja Levadia 42 vastu. Kahel viimasel on võrreldes Kaljuga üks matš enam peetud.

30. juunil kell 19:30 Kadrioru staadion (Roheline aas 24, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - NÕMME JK KALJU  1:1 (1:0)
Väravad
: 11. Igor Subbotin - 69. Yankuba Ceesay
Hoiatused: 51. Aleksandr Kulinitš, 78. Maksim Podholjuzin - 89. Tihhon Šišov

FC Levadia: 1-Smiško, 3-Artjunin, 4-Morozov, 6-Antonov (86. 18-Taar), 7-Toomet (69. 20-Pebre), 9-Rättel, 10-Subbotin, 17-Podholjuzin, 19-Kulinitš, 23-Kaljumäe, 28-Hunt.
Varus: 30-Pikker, 2-Ingermann, 5-Leitan, 16-Ustaal, 18-Taar, 20-Pebre, 27-Raudsepp.

JK Kalju
: 1-Teleš, 14-Kallaste, 77-Šišov, 5-Bärengrub, 75-Wakui, 7-Puri, 10-Konsa, 6-Rodrigues, 15-Jevdokimov (59. 11-Viikmäe), 8-Ceesay, 9-Quinteri.
Varus: 69-Zomerski, 23-Takeda, 18-Terehhov, 11-Viikmäe, 16-Melts, 3-Koogas, 19-Vnukov.

Mänguolud: +15, pilves hoovihmadega ilm; muruväljak väga heas seisukorras.