02

08.2024

01:40

Levadia langes Konverentsiliiga teises eelringis konkurentsist

Tallinna FCI Levadia jäi A. Le Coq Arenal mängitud UEFA Konverentsiliiga teise eelringi korduskohtumises 0:1 alla Horvaatia klubile NK Osijek ning langes kahe mängu kokkuvõttes 1:6 tulemusega eurosarja konkurentsist.

Levadia seis oli mängu eel keeruline, sest avamäng Horvaatias kaotati seisuga 1:5 ning mängu minimaalselt lisaajale saatmiseks oli Eesti klubil vaja lüüa neli vastuseta väravat. Levadia alustas kohtumist aktiivselt ning seitsmendal minutil oli Robert Kirsil suurepärane võimalus oma meeskond juhtima viia, kuid ta ei suutnud paarilt meetri kaugusel väravast Heitori peasöötu raamide vahele suunata. 18. ja 19. minutil blokeeriti Ioan Yakovlevi ning Rasmus Peetsoni löögiüritused Osijeki karistusalast, millele järgnenud nurgalöögid suurt ohtu ei kujutanud. 34. minutil proovis kauglöögiga jalga ka Joao Pedro, kuid tema üritus oli Osijeki väravat kaitsnud Nikola Cavlinale lihtne saak. Osijeki esimese kolmveerandtunni ärevaim olukord oli 32. minutil, kui Petar Pusici karistuslöök täpselt karistusala joone tagant maandus Oliver Ani süles.

Teise poolaja alguses oli Osijekil kaks head võimalust: esmalt pääses Vedran Jugovic 52. minutil mõne meetri kaugusel väravast segamatult peaga löögile, kuid Ani tegi horvaadi vastu imelise tõrje, takistades pallil ristnurka suundumast. Kolm minutit hiljem avanes esimeses mängus kübaratriki löönud Ramon Mierezel võimalus pääseda Aniga silmitsi, kui Alexandre Lopes Gomes tegi valesöödu, kuid Argentiina ründaja ei saanud palli raamide vahele. 63. minutil sai Osijek lõpuks siiski värava kirja, kui Edgar Turi valesödu järel vasturünnakule jõudnud horvaadid leidsid kahe sööduga Pusici, kes ründas Levadia kaitseliinis olnud tühimikku. Tema madal löök karistusala paremalt poolt oli niivõrd täpne, et maandus Levadia värava tagumises nurgas.

Osijeki eduseisu haaramise järel said kohtumise olulised momendid ka lõpu, mistõttu lõppes kordusmäng Tallinnas Horvaatia klubi 1:0 võiduga. Levadia piirdus tänavu Konverentsiliiga teise eelringiga, Osijek kohtub Konverentsiliiga kolmandas eelringis Aserbaidžaani klubi Bakuu Ziraga.

Tallinna FCI Levadiat kaitses korduskohtumises Osijeki vastu Oliver Ani. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee