04.2023

14:05

TIPPHETKED│Levadia lõpetas Flora vastu pika võitudeta seeria

Nädalavahetusel peetud Premium liiga 8. voor selgitas tabeli ainuliidri, pakkus põnevaid lahendusi ning ootamatuid tulemusi.

Narva JK Trans sai laupäeval, 22. aprillil peetud avakohtumises oma hooaja teise võidu, kui koduväljakul oldi seisuga 2:1 paremad JK Tallinna Kalevist. Ühtlasi lõpetati sellega kalevlaste neljamänguline võõrsilvõitude seeria. Kohtumise juhtohjad haaras avapoolajal Kalev, kui 29. minutil oli täpne Ramol Sillamaa. Teisel poolajal oli edukam Trans: Tristan Koskori neljaminutilise vahega löödud tabamuste toel saadi mängust kirja 2:1 võit Trans on kaheksa mängu järel teeninud kaks võitu ja kuus kaotust, mis annab neile 6 punktiga tabelis kaheksanda koha. Järgmisena ootab Transi ees võõrsilmäng Tartu JK Tammekaga. Kalev on teeninud tabelisse neli võitu, ühe viigi ja kolm kaotust. Kogutud 13 punkti annab neile tabelis kõrge kolmanda koha. Kalevit ootab nädalavahetusel ees kodumäng FC Kuressaarega.

Vaata JK Narva Transi - JK Tallinna Kalevi kohtumise tipphetki:

Mänguvoor jätkus pühapäeval, 23. aprillil. Tartu JK Tammeka sai oma hooaja esimese võidu, kui võõrsil tuldi Harju JK Laagri vastu kahel korral kaotusseisust välja. Kohtumine Laagri kunstmurustaadionil algas sinisärkide jaoks mitte just kõige paremini - 14. minutil jäädi omaväravast tagaajaja rolli, ent vea parandas kolm minutit hiljem Tanel Lang, lüües 1:1. 36. minutil viis Taaniel Usta taaskord Harju juhtima, ent edurõõm ei kestnud kaua. Kaks minutit hiljem lõi 2:2 viigiseisu Tammeka poolt Eugenio Cristoforo Bracelli, tähistades selle tabamusega liiga debüütväravat. Tammeka 3:2 võiduvärava kinnistas 66. minutil  Patrick Genro Veelma värav. Tammeka on 8 peetud mängu järel tabelis 5 punktiga eelviimasel positsioonil. Harju, kel on praegu tabelis vaid üks punkt on punase laterna rollis. Tammekat ootab nädalavahetusel ees kodumäng JK Narva Transiga, Harju võõrustab Pärnu JK Vaprust.

Vaata Harju JK Laagri - Tartu JK Tammeka kohtumise tipphetki:

Tallinna FCI Levadia alistas Sportland Arenal toimunud hooaja esimeses derbis Tallinna FC Flora 2:0 ning tõusis tabelis ainuliidriks. Ühtlasi lõpetas Levadia oma aastast 2019 liigas kestnud võitudeta seeria Flora vastu. Kui pühapäevase kohtumise avapoolajal jäid väravad meeskondadel löömata, siis teisel poolajal võttis ohjad enda kätte Levadia. Esmalt viis meeskonna juhima 53. minutil Ernest Agyiri, kelle jaoks tähendas tabamus hooaja seitsmendat. Kümme minutit hiljem sahises Flora võrk uuesti, kui Bourama Fomba suunas Agyiri karistuslöögi peaga ristnurka. Tabeliliidriks tõusnud Levadiat ootab nädalavahetusel ees võõrsilmäng Nõmme Kalju FC-ga. Tabelis kolm punkti vähem teeninud ning teisel positsioonil paiknevat Tallinna FC Florat ootab aga ees võõrsilkohtumine Paide Linnameeskonnaga.

Vaata Tallinna FC Flora - Tallinna FCI Levadia kohtumise tipphetki:

FC Kuressaare üllatas koduväljakul Nõmme Kalju FC-d, hoides oma värava puhtana ning lüües vastastele kaks vastuseta tabamust. Kohtumine Kuressaare kunstmurustaadionil algas kodumeeskonna pressinguga, mis viis eduni 33. minutil, kui Karl Rudolf Õiguselt söödu saanud Mark Anders Lepik teisel katsel palli Marko Meeritsa selja taha toimetas. 60. minutil lõi oma karjääri 50. värava ja Kuressaare 2:0 võidutabamuse Sander Laht. Peale seitset kohtumist on Kuressaare kolme võidu, ühe viigi ja kolme kaotusega teeninud tabelisse kokku 10 punkti, olles praegu tabelis kuuendal positsioonil. Järgmises voorus ootab Kuressaaret ees võõrsilmäng JK Tallinna Kaleviga. Kalju, kes on kaheksa mängu järel kogunud kolme võidu, nelja viigi ja ühe kaotusega 13 punkti, paikneb liigatabelis neljandal positsioonil. Kaljut ootab järgmises voorus ees kodumäng tabeliliidri Tallinna FCI Levadiaga.

Vaata FC Kuressaare - Nõmme Kalju FC kohtumise tipphetki:

Premium liiga kaheksandale voorule pani punkti põnevuskohtumiseks kulmineerunud Pärnu JK Vaprus ja Paide Linnameeskonna vaheline kohtumine, mis lõppes seisuga 2:2. Paide viis juba kohtumise esimesel minutil kiirelt juhtima Robi Saarma, millele 17. minutil vastas oma liiga debüütväravaga Robin Limberg. Avapoolaja 36. minutil lõi pärnulaste 2:1 eduvärava Kristjan Kask. Edu püsis kuni 86. minutini, mil Saarma kohtumise 2:2 viigistas. Peale kaheksat peetud kohtumist on Vaprus teeninud tabelisse kolm võitu ja viiki ning kaks kaotust. 12 punktiga ollakse tabelis viiendal positsioonil. Vaprus kohtub järgmises voorus võõrsil Harju JK Laagriga. Paide on kahe võidu, nelja viigi ja kahe kaotuse järel tabelis 10 punktiga seitsmendal positsioonil. Järgmine voor viib paidelasi koduväljakul vastamisi Tallinna FC Floraga.