07

10.2012

07:54

Levadia oli Viljandi vastu suurtes raskustes

Meistriliiga XXXIII voorus sai FC Levadia Maarjamäel raske 2:1 võidu FC Viljandi üle. Mängu järel olid võitjate näod mossis ja kaotajad rahulolevad.

Kolmanda järjestikuse võidu tabalisse kirjutanud FC Levadia peatreener Marko Kristal oli meeskonna tegutsemist kommenteerides kriitline. "Tänast mängu oli piinlik vaadata. Meeskond oli väljakul tahetjõuetu ega tahtnud midagi korda saata. Ei saa lihtsalt väljakul ringi lonkida ja loota, et tuleb ära. Võit tuligi ära, aga esitus polnud see, mille nimel treenime ja vaeva näeme. Me pidanuksime mängu kümne esimese minutiga ära tegema," kurjustas Kristal.

"Olen väga rahul, suutsime Levadiale hästi vastu hakata ja momente luua. Näitasime iseloomu ning psühholoogiliselt olime võitluseks valmis," märkis FC Viljandi juhendaja Zaur Tšiligarašvili.

Levadia alustaski kohtumist väga teravalt ja väravahimuliselt, kuid mulkide kaitseliin pidas vastu. Tosina minuti möödudes nõelas Viljandi vasturünnakul kui kaitsjate eest ära jooksunud Jaan Leimann möödus ka väravavaht Roman Smiškost, ent lõi terava nurga alt mööda.

Rohkem palli hoidnud Levadia sai oma tahtmise pooltunni möödudes - külaliste väravavaht Alan Ventsel jäi kimpu kõrge palli kahjutuks tegemisega ning Igor Morozovi pea kerkis meestesummas kõige kõrgemale.

Teise poolaja alguses lasi Levadia kaitseliin Leimanni uuesti järelvalveta ning sedapuhku kasutas ründaja oma võimaluse ära, jätmata Smiškole vähimatki võimalust.

Viigiseis kestis vaid kümme minutit. Siis riputas Janar Toomet vasakult äärelt tsenderduse trahvikasti ja Igor Subbotin suunas palli peaga väravavõrku.

Mängu lõpus oli Levadial raudkindel võimalus kolmas värav lüüa, paraku tabas Rimo Hunt Toometi läbimurde järel posti. Viljandi poolel põrutas värava all vabaks jäänud Elvis Liivamängi imeheast olukorrast palli kõrgustesse.

"Hea, et viletsa mänguga võitsime. Magasime terve mängu ega olnud keskendunud. Jätkame võitlust hõbemedalite nimel," lubas FC Levadia kapten Igor Morozov.

"Endalegi üllatuslikult suutsime Levadiale hästi vastu hakata ja võimalusi luua. Andsime neile hea lahingu ja võime olla rahul. Üritame ka viimastes mängudes võitudeni jõuda," ütles FC Viljandi kaitsja Joel Indermitte.

Levadial on tabelis 74 punkti nagu ka FC Floral, kellest vahetult maha jäädakse. Viljandil on kirjas 7. kohta väärt 25 punkti.

6. oktoobril kell 17:00 Maarjamäe kompleksi muruväljak (Kose tee 4, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - FC VILJANDI  2:1 (1:0)
Väravad: 30. Igor Morozov, 60. Igor Subbotin - 50. Jaan Leimann
Hoiatused: 84. Albert Taar - 61. Bert Klemmer, 62. Eron Krillo

FC Levadia: 1-Smiško, 19-Kulinitš, 4-Morozov, 3-Artjunin, 17-Podholjuzin, 10-Subbotin (74. 25-Elhi), 23-Kaljumäe (46. 18-Taar), 6-Antonov, 7-Toomet, 9-Rättel, 11-Teever (46. 28-Hunt).
Varus: 30-Pikker, 2-Ingermann, 27-Raudsepp, 18-Taar, 25-Elhi, 28-Hunt.

FC Viljandi: 1-Ventsel, 3-Klemmer, 4-Indermitte, 22-Mütt, 26-Liivamägi (85. 10-Laht), 16-Ottis, 8-Sinilaid, 17-Karu, 11-Krillo, 21-Torop (81. 77-Lätt), 7-Leimann (85. 9-Belov).
Varus: 77-Lätt, 9-Belov, 10-Laht.

Mänguolud: +12, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.