Tallinna FC Levadia II ehk uuest hooajast FC Levadia U21 lõpetas eelmise hooajal Esiligas teise kohaga. Tabelikohta üle ei tähtsustatud, sest edukust mõõdetakse mängijate arenguga. Uuest hooajast on mitmed möödunud hooajal duubelmeeskonnast pallinud mängijatest esindusmeeskonna vaateväljas.
Intervjuus jagasid mõtteid U21 meeskonna peatreener Argo Arbeiter (pildil) ja pressiesindaja Indrek Petersoo. Esiliiga hooaeg algab Levadia U21 jaoks 27. veebruaril, mil kohtutakse võõrsil Kohtla-Järve JK Järvega.
Möödunud hooaja lõpu eel olite kinni Esiliiga võidus. Viimaste voorudega aga suutis Flora duubel oma paremuse maksma panna. Kui valus kaotus see oli või kui oluliseks FC Levadia peab duubelmeeskonna/U21 võistkonna edukust Esiliigas?
Argo Arbeiter: Alati on valus, kui nina eest viiakse võidukarikas minema. Samas ei tähtsusta seda üle. Edukust saab mõõta mitut moodi – kui mõõta medalite värvi või ninast veri välja võiduga, siis ei ole edukus oluline. Kui mõõdame edukust mängijate arenguga, siis see on väga oluline.
Eelmisest hooajast veel rääkides – möödunud hooajal saatis FC Levadia oma noormängijad Saartsi ja Tamme Pärnusse laenule. Mille põhjal või kuidas Levadia otsustab, kas noormängija jaoks on parim pendeldada esindusmeeskonna ning U21 võistkonna vahel, saada regulaarselt mänguaega U21 võistkonnas või minna laenule mõnda teise Premium liiga klubisse?
Argo Arbeiter: See otsus on põhimõtte järgi: kui mängija on piisavalt tasemel, et mängida Premium liiga meeskonnas, aga mitte nii tasemel, et mängida Levadia esindusmeeskonna algrivistuses, siis on mõistlik saata ta mänguminuteid koguma natuke n-ö nõrgema tasemega meeskonda. Eesmärgiks on areng ja mänguaeg.
Nüüd, kus FC Levadia on noorenduskuuri tegemas, võib eeldada, et esindusmeeskonnas hakkab ka rohkesti noori näha olema. Kes on need noored, keda uuel hooajal võime U21 võistkonna asemel näha esindusmeeskonnas?
Argo Arbeiter: Kaspar Mutso, Mark Oliver Roosnupp, Kristjan Tamme, Alger Džumadil, Raido Kannel, Vladislav Tsvetkov on kõik esindusmeeskonna nimistus ja hakkavad loodetavasti mänguaega saama esinduse eest.
Millised on põnevaimad noormängijad, keda olete U21 võistkonda edutanud?
Argo Arbeiter: Oma meeskonnas on enamus poistest 1999. aastal sündinud. Seal on mitmeid huvitavaid poisse, kellest eraldi kedagi välja tooma ei hakka – hooaeg näitab, kes ujub, kes upub.
U21 või duubelmeeskondade eesmärk on ennekõike arendada oma noormängijaid esindusmeeskonna jaoks, kuid kas ja mil määral peab Levadia oluliseks ka senisest suurema rahvamassi staadionile toomist? Mida teeb FC Levadia sel hooajal rohkem või teisiti, et keskmine publiku arv U21 võistkonna kodumängudel oleks üle 50 inimese?
Indrek Petersoo: FC Levadia U21 meeskonnaga on liitunud väga palju huvitavaid noori mängumehi, kes tulid eelmisel aastal Aivar Priideli käe all U17 vanuseklassis Eesti meistriteks. Tegemist oli fantastilise noortevõistkonnaga, kus nii mängijad, treener kui lapsevanemad moodustasid aastate jooksul ühise terviku ning käisid omavahel tihedalt läbi, samuti valitses meeskonna mängude ajal staadionil meeldiv ja toetav atmosfäär. Suur osa selle võistkonna mängijatest siirdus algavaks hooaja FC Levadia U21 koosseisu ning loomulikult loodame, et nad võtavad uude meeskonda kaasa neile juba sisse juurdunud suurepärase emotsiooni ning samuti oma tublid vanemad väljaku kõrvale ergutama ja fännilippe lehvitama.
Lisaks pöörame algaval hooajal rohkem tähelepanu U21 mängijate tutvustamisele Eesti jalgpallifännidele, seda nii klubi kodulehe ja Facebooki lehe kui ka Soccernet.ee otseülekannete vahendusel. Esiliiga kodumängude ajal teadustab staadionil FC Levadia tüdrukute naiskonna mängija Marcell Pajo, mis on hea näide kogukondlikust tegevusest klubi sees.
Algaval Esiliiga hooajal tahame just klubi sisemises kogukonnas FC Levadia U21 järelkasvumeeskonnale rohkem tähelepanu suunata ning julgustada kõiki noormängijaid nende mängudele kaasa elama.
Foto: Lembit Peegel