23

07.2021

12:04

Levadia viigistas võõrsil Dundalkiga

FCI Levadia tegi eile algust Konverentsiliiga teise eelringiga, kui võõrsil saadi kirja 2:2 viik Dundalkiga.

Levadia alustas kohtumist tormiliselt, kui juba avaminutil õnnestus värav kirja saada. Bogdan Vaštšuk algatas keskväljal sööduga Zakaria Beglarishvilile rünnaku. Sealt omakorda liikus pall vasakul pool olnud Ernest Agyirile, kes pani kasti poole teele madala tsenderduse. Karistusalasse jõudnud Vaštšuk saatis palli ühe puutega väravasse.

Eesti meeskonna edu jõudis kesta vaid kaks minutit, sest seejärel tuli paremalt äärelt teravalt Daniel Kelly, lükkas otsajoone juurest söödu karistusala joonel seisnud Will Patchingule, kes ühe puutega palli alumisse nurka saatis.

Avapoolaeg pakkus veelgi ohtralt põnevaid hetki ja tulemata ei jäänud ka väravad. Levadia nõelas taas esimesena, kui 19. minutil leidis Beglarishvili suurepärase sööduga kaitseliini taha jooksnu Vaštšuki, kes tõstis osavalt palli üle väravavahi. Sel korral õnnestus Levadial eduseisu hoida kaheksa minutit. Taas valmistas Levadiale raskusi nende poolt vaadatuna vasakust äärest tulnud madal tsenderdus, mis leidis karistusalas vabaks jäänud David McMillani, kes pöördelt palli väravasse kõmmutas.

Järelejäänud minutite jooksul tekitas ohtlikemaid olukordi pigem Dundalk, kuid Levadia kaitse püsis ja võõrustajatel rohkem skoorida ei lubatud.

Teise poolaja alguses pääses ohtlikult löögile Beglarishvili, kuid Alessio Abibi tõrjus väravaraamide keskele lennanud löögi. Mõned korrad valmistas Dundalk oma löökidega peavalu ka Levadiale ning üleminutitel päästis hea tõrjega meeskonnast halvima Karl Andre Vallner. Rohkem väravaid mängus ei sündinud ning korduskohtumise eel on mõlemal meeskonnal head šansid järgmisesse ringi pääsemiseks.

Otsustav mäng toimub 29. juulil kell 19.30 A. Le Coq Arenal.